Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

 Brytyjska fregata śledzi ruchy dwóch rosyjskich okrętów na Morzu Północnym

Brytyjski okręt HMS Portland śledzi ruchy przepływającej w pobliżu wód brytyjskich rosyjskiej grupy zadaniowej złożonej z fregaty Admirał Kasatonow oraz towarzyszącego jej tankowca Akademik Paszyn – poinformowała w poniedziałek Royal Navy.

Jak podano, rosyjskie okręty płynęły od strony Zatoki Biskajskiej, po czym w niedzielę rano przeszły przez kanał La Manche, kierując się w stronę Morza Północnego. Admirał Kasatonow – wyposażona w pociski kierowane fregata wchodząca w skład rosyjskiej Floty Północnej – na początku zeszłego roku, gdy zaczynała się rosyjska napaść na Ukrainę operował we wschodniej części Morza Śródziemnego.

„Royal Navy rutynowo reaguje, eskortując okręty wojenne na naszych wodach terytorialnych i przyległych obszarach morskich, aby zapewnić przestrzeganie prawa morskiego i powstrzymać wrogą aktywność” – oświadczył dowódca HMS Portland, komandor Ed Moss-Ward.

HMS Portland, brytyjska fregata typu 23, której macierzystym portem jest Plymouth, jest rutynowo używany do tego typu zadań. Na jego pokładzie znajduje się śmigłowiec Merlin. Okręt i śmigłowiec wyposażone są w nowoczesne sonary, czujniki i torpedy do specjalistycznych operacji. 

źródło PAP/fot. mil.ru

Zobacz podobne

85 lat historii Polskiego Rejestru Statków na „Darze Pomorza”

BS

Oczy i uszy Polskiej floty

BS

Wyciek ropy spowodował najgorszą katastrofę ekologiczną w ostatnich latach

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie