Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

 Brytyjska fregata śledzi ruchy dwóch rosyjskich okrętów na Morzu Północnym

Brytyjski okręt HMS Portland śledzi ruchy przepływającej w pobliżu wód brytyjskich rosyjskiej grupy zadaniowej złożonej z fregaty Admirał Kasatonow oraz towarzyszącego jej tankowca Akademik Paszyn – poinformowała w poniedziałek Royal Navy.

Jak podano, rosyjskie okręty płynęły od strony Zatoki Biskajskiej, po czym w niedzielę rano przeszły przez kanał La Manche, kierując się w stronę Morza Północnego. Admirał Kasatonow – wyposażona w pociski kierowane fregata wchodząca w skład rosyjskiej Floty Północnej – na początku zeszłego roku, gdy zaczynała się rosyjska napaść na Ukrainę operował we wschodniej części Morza Śródziemnego.

„Royal Navy rutynowo reaguje, eskortując okręty wojenne na naszych wodach terytorialnych i przyległych obszarach morskich, aby zapewnić przestrzeganie prawa morskiego i powstrzymać wrogą aktywność” – oświadczył dowódca HMS Portland, komandor Ed Moss-Ward.

HMS Portland, brytyjska fregata typu 23, której macierzystym portem jest Plymouth, jest rutynowo używany do tego typu zadań. Na jego pokładzie znajduje się śmigłowiec Merlin. Okręt i śmigłowiec wyposażone są w nowoczesne sonary, czujniki i torpedy do specjalistycznych operacji. 

źródło PAP/fot. mil.ru

Zobacz podobne

„Czajka” po udanej operacji

BS

Oczy i uszy Polskiej floty

BS

Kalendarz Muzeum Marynarki Wojennej 2022

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie