Polski Portal Morski
Aktualności

Falochron zachodni w Kołobrzegu może stać się turystyczną atrakcją 

Spacer po falochronie wschodnim w kołobrzeskim porcie jest jedną z popularnych atrakcji miasta. Pojawił się pomysł, by spacerowiczów wpuścić także na zachodnią stronę wejścia do portu.

Dotychczas falochron zachodni pozostawał niedostępny dla spacerowiczów. Wszystko przez ogrodzenie, jakie na tamtejszej plaży ustawiła Marynarka Wojenna. Płot przecinający plażę w lutym jednak zniknął, a to otworzyło drogę aż do liczącego 450 metrów falochronu.

Prezes Zarządu Portu Morskiego Artur Lijewski mówi, że natychmiast wzbudził on zainteresowanie spacerowiczów.

– Otrzymaliśmy też kilka głosów i pytań: czy tam można przebywać, jakie są zasady przebywania, czy można tam dojść swobodnie i czy jest tam bezpiecznie – mówi Lijewski.

Zarząd portu postanowił wystąpić do Urzędu Morskiego w Szczecinie o wydzierżawienie falochronu, dzięki czemu mógłby odpowiednio przystosować to miejsce do zwiedzania. Obecnie spacerujący robią to na własne ryzyko. Jak dodaje Lijewski, władze portu po przejęciu obiektu nie planują w tym miejscu wprowadzenia biletów wstępu.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Miejska Informacja Turystyczna Kołobrzeg

Zobacz podobne

Przepływ rosyjskiego gazu z Rosji do Niemiec został wstrzymany

KM

Transport ukraińskiej kukurydzy dostarczony do Portu Kołobrzeg

BS

Jest wniosek o ustalenie lokalizacji elektrowni jądrowej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie