Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Statek Dino z przełomowym zanurzeniem w Porcie Szczecin

Pierwszy raz w historii portu, wypłynął ze Szczecina statek z zanurzeniem 9,74 m. Do tej pory największym dozwolonym zanurzeniem dla portu w Szczecinie było 9,15 m. M/v Dino  (dł. 179,99 m/szer. 28,2 m) załadował na nabrzeżu zbożowym blisko 30 tys. ton pszenicy.

Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin przyniosła efekty. Głębokość akwenu umożliwiła wpływanie jednostek o większym zanurzeniu – z 9 m do około 11 m. Dostępność portu w Szczecinie dla statków o dużej ładowności i większym zanurzeniu to nieoceniona szansa dla jego dalszego rozwoju.

W trakcie prac pogłębiono tor wodny do 12,5 m na odcinku ok. 62 km, z jednoczesnym jego poszerzeniem do 100 m, przebudową skarp brzegowych oraz pogłębieniem i poszerzeniem obrotnic dla statków. 

Źródło/fot.: ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza na spotkanie: „Przerzutka na SDG – kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju” 

AB

MSC POESIA zawinął do Portu Gdynia

PL

Ukraina/ Turecki statek trafiony bombą w pobliżu portu w Odessie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie