Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Układanie asfaltu w tunelu pod Świną na półmetku

Połowa tunelu w Świnoujściu ma już nową nawierzchnię. A przynajmniej jej pierwszą warstwę. Jak to wygląda – pokazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Na połowie długości tunelu wykonano 1 warstwę nawierzchni. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Tunel to wiele systemów i urządzeń, ich uruchamianie, testowanie i wdrażanie to żmudny proces. Musi być to wykonane skrupulatnie i dokładnie.

Kładzenie asfaltu w tunelu zakończy się jeszcze w tym miesiącu. Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i wszystko idzie zgodnie z planem.

Tunel ma prawie 1,5 km. Prace mają potrwać do 15 czerwca. Teraz trwają prace wykończeniowe i instalacyjne. Koszt inwestycji to 950 milionów złotych.

Umowę na budowę podpisano w 2018 roku.

źródło TT GDDKiA, Radio Szczecin / fot. Mateusz Grzeszczuk GDDKiA

Zobacz podobne

16 lipca 2021 r. na „Darze Pomorza” w Gdyni odbył się wernisaż otwierający jubileuszową wystawę Polskiego Rejestru Statków zatytułowaną „85 lat na rzecz bezpieczeństwa na morzu i lądzie. Poznaj PRS!”.

BS

Oferta Navanti dla Polski

BS

KGHM: najlepsze wyniki finansowe spółki od 2011 roku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie