Polski Portal Morski
Aktualności Żegluga

Już niedługo rozpocznie się sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

Port Gdynia przedstawił już harmonogram wizyt wycieczkowców na ten sezon. Od 2 maja do 27 października spodziewanych jest 40 zawinięć.

– Sezon wycieczkowy 2023 zapowiada się dobrze dla Portu Gdynia oraz regionu pomorskiego. Spodziewamy się obecnie 40 zawinięć dużych statków wycieczkowych, które są w stanie przywieźć do naszego regionu ok. 90-100 tys. pasażerów oraz ok. 35 tys. członków załogi, przy pełnym obłożeniu – poinformowało biuro prasowe Port Gdynia.

Sezon rozpocznie wizyta MSC Fantasia, która ma 333,3 m długości. Statek spodziewany jest 2 maja. Będzie to też największa jednostka wycieczkowa, jaka w tym sezonie odwiedzi Gdynię. Kolejny kolos spodziewany jest 11 lipca. Będzie to mierzący prawie 330 m dł. statek Sky Princess. Za to legendarna linia Cunard, będąca od wielu lat synonimem luksusu i ekskluzywnych rejsów turystycznych, wysyła w tym roku do Portu Gdynia ponownie Queen Victorię, którą będzie można podziwiać 20 maja. Sezon zakończy wizyta statku Aida Mar (27 października).

Tegoroczny harmonogram pokazuje, że Port Gdynia powrócił na listę portów, do których zawijają wycieczkowce, choć jeszcze nie udało się wrócić do wyniku sprzed pandemii. W 2019 r. do Gdyni wycieczkowce zawijały 54 razy. W 2020 r. z powodu obostrzeń statki zawinęły tylko 3 razy, a rok później 11. W ubiegłym roku nastąpiło znaczące odbicie, bo statki zawijały już 41 razy.- Branża wycieczkowa podniosła się po pandemii i rozwija się dobrze. Większość obostrzeń pandemicznych została zniesiona i gros wysiłków armatorów skupia się na odbudowie rynku i pozyskiwaniu nowych klientów. Zamawiane są coraz to większe jednostki, co jest dobre dla Portu Gdynia, ponieważ możemy przyjmować największe z tych, które pływają po Morzu Bałtyckim. Branża, zwłaszcza w obszarze wschodniego Bałtyku, odczuwa konsekwencje rosyjskiej agresji na Ukrainę. Porty tego obszaru doświadczają istotnych spadków zawinięć oraz obsługiwanych pasażerów. Polska jednakże jest uważana za bezpieczną i liczba pasażerów na statkach zawijających do Portu Gdynia systematycznie rośnie. Sytuacja jest dynamiczna – poinformowało biuro prasowe.

źródło https://biznes.trojmiasto.pl/Wycieczkowce-w-Porcie-Gdynia-Poczatek-sezonu-w-maju-n176374.html / fot.cruiseway travel

Zobacz podobne

Projekt graficzny nowego Promu SALISH HERON dla BC FERRIES

BS

Największa polska flaga już wisi w Świnoujściu na Latarni Morskiej

KM

Balt Military Expo 2021. Konkurencja zagranicznych firm w programie Miecznik

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie