Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Offshore

DNV upoważnione przez MI do wydawania certyfikatów dla polskich farm wiatrowych

Polskie Ministerstwo Infrastruktury oficjalnie upoważniło międzynarodowego, niezależnego eksperta energetycznego i ubezpieczyciela DNV do wydawania certyfikatów dla morskich farm wiatrowych i montażu urządzeń wytwarzających energię elektryczna w Polsce – poinformowała firma DNV w komunikacie prasowym.

Proces certyfikacji będzie realizowany zgodnie z wymaganiami polskiego prawa.

„Polska planuje imponująco szybki rozwój morskiej energii wiatrowej” – mówi wiceprezes DNV Kim Sandgaard-Mørk. „Wprowadzenie technologii na nowy rynek z nowymi graczami wiąże się również z nowymi wyzwaniami. Certyfikacja oferuje sprawdzony, zorganizowany i cieszący się zaufaniem sposób minimalizowania ryzyka związanego z wdrażaniem technologii na rozwijającym się rynku morskiej energii wiatrowej oraz zarządzania nim” – dodaje.

„Ściśle współpracujemy z Ministerstwem Infrastruktury i cieszymy się z pozytywnego przyjęcia przez branżę programu certyfikacji DNV przeznaczonego dla Polski. Ten program znacznie pomógł branży w ustaleniu wspólnego zrozumienia między akceptowanym na całym świecie procesem certyfikacji a szczególnymi wymogami polskiego prawa” – podkreśla kierownik projektu ds. certyfikacji energii odnawialnej w DNV Krystian Słodzinka. 

W Polsce DNV jest obecny wraz z ponad 200 ekspertami świadczącymi usługi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem dla klientów z różnych sektorów, w tym z branży energetycznej, offshore i morskiej.

DNV jest międzynarodowym akredytowanym rejestratorem i ttowarzystwem  klasyfikacyjnym z siedzibą w Norwegii. Firma zatrudnia obecnie około 12 tys. pracowników w ponad 100 krajach i świadczy usługi dla kilku branż, w tym morskiej, ropy i gazu, energii odnawialnej, elektryfikacji.

DNV jest też największym na świecie towarzystwem klasyfikacyjnym, świadczącym usługi dla ponad 13 tys. statków i ruchomych jednostek offshore, co stanowi 21 proc. udziału w światowym rynku.  Jest to również największa firma zajmująca się doradztwem technicznym i nadzorem w globalnej branży energii odnawialnej oraz ropy i gazu — 65 proc. rurociągów podmorskich na świecie jest projektowanych i instalowanych zgodnie ze standardami technicznymi DNV.

źródło mat. prasowy/ fot. Getty Images

Zobacz podobne

Inwestycje Portu Gdańsk

BS

Prezydent Duda decyzja USA, w tym zmiana stanowiska prezydenta ws. Nord Stream 2 była zaskakująca

MZ

Polska Morska nagrodzona w Orłach Wprost

Admin Admin

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie