Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Zaremba: PO chciało zlikwidować „Gryfię”

Platforma Obywatelska chciała zlikwidować Stocznię Remontową „Gryfia”.

Prezes „Gryfii” Krzysztof Zaremba, w „Rozmowie pod Krawatem”, informuje, że w stoczni znalazły się plany wyprowadzenia z zakładu wszystkich doków.

– Teren stoczni miał zostać przekazany Bilfingerowi, który budował swój zakład na wyspie – opowiada Zaremba: – Bilfinger wziął pieniądze publiczne – unijne i polskie budżetowe, później przemielił to – że tak powiem mało elegancko – w swoich księgach i się z tego wycofał… Pomysły były takie, żeby z Gryfii wyprowadzić wszystkie doki, a nieruchomości Gryfii miały być przekazane na jego dalszą działalność.

Dziś Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” odnotowuje po raz kolejny zyski, buduje dok i infrastrukturę – dodaje prezes Krzysztof Zaremba.

– Ma drugi rok z rzędu wynik dodatni, co nas bardzo cieszy. Jest też zawodnikiem, który biegnie o własnych siłach… Przypomnę, bo tu rys historyczny jest ważny, w roku 2015, kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy w Polsce i zaczęło realizować m.in. program przemysłowy i odbudowy przemysłu stoczniowego. Wtedy Gryfia była wydmuszką, firmą tylko zarejestrowaną z wyprowadzonymi na zewnątrz pracownikami, w tym produkcyjnymi – tłumaczy Zaremba.

W tym roku zakład chce wyremontować ponad 100 statków.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: archiwum

Zobacz podobne

Resort obrony: Rosja rezygnuje z udziału okrętów podwodnych w Dniu Marynarki

AZ

Przelewanie się fal przez nabrzeża będzie coraz częstsze, również w Polsce

AB

Największy bezemisyjny prom elektryczny powstaje w Australii

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie