Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Zaremba: PO chciało zlikwidować „Gryfię”

Platforma Obywatelska chciała zlikwidować Stocznię Remontową „Gryfia”.

Prezes „Gryfii” Krzysztof Zaremba, w „Rozmowie pod Krawatem”, informuje, że w stoczni znalazły się plany wyprowadzenia z zakładu wszystkich doków.

– Teren stoczni miał zostać przekazany Bilfingerowi, który budował swój zakład na wyspie – opowiada Zaremba: – Bilfinger wziął pieniądze publiczne – unijne i polskie budżetowe, później przemielił to – że tak powiem mało elegancko – w swoich księgach i się z tego wycofał… Pomysły były takie, żeby z Gryfii wyprowadzić wszystkie doki, a nieruchomości Gryfii miały być przekazane na jego dalszą działalność.

Dziś Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” odnotowuje po raz kolejny zyski, buduje dok i infrastrukturę – dodaje prezes Krzysztof Zaremba.

– Ma drugi rok z rzędu wynik dodatni, co nas bardzo cieszy. Jest też zawodnikiem, który biegnie o własnych siłach… Przypomnę, bo tu rys historyczny jest ważny, w roku 2015, kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy w Polsce i zaczęło realizować m.in. program przemysłowy i odbudowy przemysłu stoczniowego. Wtedy Gryfia była wydmuszką, firmą tylko zarejestrowaną z wyprowadzonymi na zewnątrz pracownikami, w tym produkcyjnymi – tłumaczy Zaremba.

W tym roku zakład chce wyremontować ponad 100 statków.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: archiwum

Zobacz podobne

Nowoczesny kontenerowiec w Baltic Hub

BS

BGK podsumowuje dwuletnią działalność Funduszu Trójmorza

KM

Nowe podejście do portu w Świnoujściu, ruszył pierwszy przetarg

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie