Polski Portal Morski
Aktualności

Duńska Agencja Energii opublikowała zdjęcie tajemniczego obiektu przy Nord Stream 2

Duńska Agencja Energii opublikowała w czwartek zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu, znalezionego na Morzu Bałtyckim przy biegnącym z Rosji do Niemiec gazociągu Nord Stream 2. Wstępnie oceniono, że przedmiot nie stwarza bezpośredniego zagrożenia, ma zostać wydobyty i zbadany.

Zdjęcie, którego źródłem jest ministerstwo obrony Danii, umieszczono na stronie internetowej www.ens.dk. „Obiekt ma kształt walca, około 40 cm wysokości oraz 10 cm średnicy. Możliwe, że jest morską boją dymną” – napisano pod fotografią.

Jak podkreślono w komunikacie, „w celu dalszego wyjaśnienia charakteru obiektu, (duńskie) władze zdecydowały się na jego wyłowienie przy pomocy sił zbrojnych”. „W związku z tym Duńska Agencja Energii zaproponowała udział w tej operacji właścicielowi gazociągu spółce Nord Stream 2 AG” – poinformowano. Obecnie duńska agencja oczekuje na odpowiedź od Nord Stream 2 AG.

Znalezienie niezidentyfikowanego obiektu przy Nord Stream 2 potwierdził w połowie marca szef duńskiego MSZ Lars Lokke Rasmussen. Polityk zapewnił wówczas, że przedmiot nie stwarza zagrożenia dla ludzi ani statków.

źródło PAP/ fot. ens.dk

Zobacz podobne

Wojsko forsuje Odrę

BS

Kongresmeni wzywają prezydenta USA Joe Bidena do dalszego wspierania Trójmorza

KD

Energoprojekt-Katowice doradcą PGE Baltica przy przetargu na lądowe przyłącza do offshore

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie