Polski Portal Morski
Aktualności

GAZ-SYSTEM aktywnie wspiera kształcenie zawodowe młodzieży

Już trzeci rok z rzędu GAZ-SYSTEM realizuje program patronacki pod nazwą „SZKOŁA z ENERGIĄ”. W ramach inicjatywy pięć średnich szkół uczących zawodów związanych z gazownictwem otrzymuje dofinansowanie i wsparcie edukacyjne.

Program „SZKOŁA z ENERGIĄ” realizowany jest od 2020 roku. Jego celem jest kształcenie uczniów, którzy w przyszłości będą mieli możliwość pracy w GAZ-SYSTEM.  Spółka objęła opieką patronacką pięć szkół na terenie Polski: Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, Technikum nr 3 w Łodzi, Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie oraz Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie, w których uczniowie szkolą się w zawodach: technik gazownictwa, mechatronik mechanik, informatyk i programista.

W ramach współpracy szkoły otrzymują od GAZ-SYSTEM wsparcie finansowe na doposażenie pracowni zawodowych w sprzęt, urządzenia i materiały edukacyjne. Dla najbardziej utalentowanych uczniów przyznawane są jednorazowe stypendia naukowe. W roku szkolnym 2022/2023 spółka przekazała łącznie 89 tys. zł na pomoce naukowe, w tym 24 tys. zł na stypendia dla najlepszych – po 2 tys. na osobę. Na koniec poprzedniego roku szkolnego 2021/2022 kwota darowizn przeznaczonych na pracownie zawodowe wyniosła prawie  119 tys. zł, a w tym 15 najlepszych uczniów otrzymało stypendia po 1 tys. zł każdy.

Działania spółki na rzecz nauki  przyszłościowego zawodu docenił w tym roku Prezydent Miasta Łodzi przyznając GAZ-SYSTEM wyróżnienie jako: „Pracodawca kreujący i wspierający edukację 2022”, w ramach konkursu „Łódzkie Łabędzie”.

Dzięki współpracy z GAZ-SYSTEM dla uczniów organizowane są specjalistyczne, praktyczne zajęcia prowadzone przez pracowników spółki oraz wizyty studyjne na obiektach infrastruktury gazowej (tłocznie gazu, stacje redukcyjno-pomiarowe). Podczas takich zajęć młodzież może obejrzeć urządzenia znane jedynie z lekcji teoretycznych i przyjrzeć się pracy specjalistów bezpośrednio na obiekcie gazowym. 

Źródło: GAZ-SYSTEM Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

Nie będzie większych limitów na połów w Bałtyku. Europa podtrzymuje obecny twardy kurs

KM

Energa z Grupy Orlen: trwa przygotowanie terenu pod budowę elektrowni CCGT w Grudziądzu

BS

PGZ Stocznia Wojenna. Prace przy realizacji hal stoczniowych postępują

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie