Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Nowy zbiornik w Terminalu LNG w Świnoujściu

Po raz pierwszy możemy zobaczyć Terminal LNG od innej strony. Sprawdźmy jak w środku wygląda nowy zbiornik do magazynowania LNG .

Nowy zbiornik przeznaczony będzie do magazynowania skroplonego gazu ziemnego w temperaturze roboczej ok. -162°C, a jego średnica zewnętrzna będzie wynosić 83,6 m. Oznacza to, że będzie większy od każdego z dwóch zbiorników, które sa obecnie eksploatowane na terenie Terminalu.

 W sumie we wszystkich trzech zbiornikach będzie się więc mieściło pół miliona m3 skroplonego gazu ziemnego.

Plan rozbudowy trzeciego zbiornika zostanie zrelizowany na końcu 2023 roku. Moce techniczne terminala mają osiągnąć wtedy 8,3 miliarda metrów sześciennych rocznie. Celem całej inwestycji jest zwiększenie możliwości importu surowca oraz wprowadzenie nowych usług jak bunkrowanie czy załadunek tankowców.

Rozbudowa części lądowej Terminalu obejmuje budowę nowego – trzeciego – zbiornika do procesowego składowania skroplonego gazu ziemnego typu FCT „Full Containment Tank” o nominalnej pojemności 180 000 m3. Rozbudowa obejmuje również wszystkie niezbędne instalacje i urządzenia łączące ten zbiornik z pozostałymi obiektami Terminalu.

źródło / fot./ mat. filmowy PORR S.A.

Zobacz podobne

52 proc. polskich firm planuje wspierać rozwój morskiej energetyki wiatrowej

AB

Europie grozi kryzys gazowy? Rosja przypomina, jak bardzo jesteśmy od niej zależni

BS

Anna Moskwa: w poniedziałek spotkanie z unijną komisarz ds. konkurencji ws. praktyk Gazpromu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie