Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraińskie drony nawodne zatrzymują Flotę Czarnomorską

Zagrożenie ze strony ukraińskich bezzałogowych statków nawodnych (USV) nadal ogranicza działania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej – przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że 22 marca co najmniej trzy USV i jeden bezzałogowy statek powietrzny miały próbować uderzyć w rosyjską bazę morską w Sewastopolu na okupowanym Krymie. Według doniesień z otwartych źródeł, jeden USV został zatrzymany przez wysięgniki obronne, a dwa zostały zniszczone w porcie; rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że żadne rosyjskie okręty nie zostały uszkodzone.

Przypomniano, że wskutek poprzedniego ataku przy użyciu USV-ów na Sewastopol, który przeprowadzono 29 października 2022 roku, miały zostać uszkodzone trałowiec Iwan Gołubiec i fregata Admirał Makarow.

„Mimo że nowe ataki prawdopodobnie nie uszkodziły żadnych zasobów wojskowych, zagrożenie ze strony USV prawdopodobnie nadal ogranicza działania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej” – napisano. 

źródło PAP/ fot. Ukraine Weapons Tracker /123RF/PICSEL

Zobacz podobne

Wrocław. Kongres wodny w Narodowym Forum Muzyki

BS

Morska Jednostka Rakietowa na wschodniej flance

BS

Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie