Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Technologie

Polimery już na rozruchu

W czerwcu uroczyste otwarcie, dziś budowa nowego zakładu Polimerów w Policach została ukończona – instalacje są przygotowywane do rozruchu.

– Produkcja ruszy w drugim kwartale tego roku; pod koniec drugiego kwartału będziemy już produkować polipropylen. Budowa jest zakończona, trwają przygotowania do rozruchu. Jednym z elementów przygotowań jest przyjęcie etylenu do zbiornika w porcie. W głównych instalacjach trwa odtlenianie, trwają próby szczelności oraz wypełnianie substancjami niebezpiecznymi, takimi jak rozpuszczalniki, katalizatory… – wylicza wiceprezes Polyolefins, Wojciech Blew.

W Polimerach Police będzie pracować 800 osób; 400 przy produkcji, pozostali w otoczeniu zakładu.

– Będziemy produkować nieco ponad 400 tysięcy ton rocznie polipropylenu; to szeroko stosowane tworzywo sztuczne – głównie do przemysłu motoryzacyjnego i opakowaniowego. Z polipropylenu produkowane są folie. Generalnie jest to materiał, który podlega recyclingowi, jest wielokrotnie używany w przeciwieństwie do innych tworzyw sztucznych – dodaje Wojciech Blew.

Polimery Police będą produkować tworzywa sztuczne. Dzięki tej inwestycji Polska zmniejszy ich import. Nowy zakład kosztował 1,8 miliarda dolarów.

Źródło/ Radio Szczecin

Zobacz podobne

W programie rozwoju retencji zgromadzono blisko 41 mld zł

KM

MOPR: lód na mazurskich jeziorach ma mniejszą wytrzymałość

AB

Grupa Azoty uruchamia produkcję polipropylenu w Polimerach Police

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie