Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Technologie

Polimery już na rozruchu

W czerwcu uroczyste otwarcie, dziś budowa nowego zakładu Polimerów w Policach została ukończona – instalacje są przygotowywane do rozruchu.

– Produkcja ruszy w drugim kwartale tego roku; pod koniec drugiego kwartału będziemy już produkować polipropylen. Budowa jest zakończona, trwają przygotowania do rozruchu. Jednym z elementów przygotowań jest przyjęcie etylenu do zbiornika w porcie. W głównych instalacjach trwa odtlenianie, trwają próby szczelności oraz wypełnianie substancjami niebezpiecznymi, takimi jak rozpuszczalniki, katalizatory… – wylicza wiceprezes Polyolefins, Wojciech Blew.

W Polimerach Police będzie pracować 800 osób; 400 przy produkcji, pozostali w otoczeniu zakładu.

– Będziemy produkować nieco ponad 400 tysięcy ton rocznie polipropylenu; to szeroko stosowane tworzywo sztuczne – głównie do przemysłu motoryzacyjnego i opakowaniowego. Z polipropylenu produkowane są folie. Generalnie jest to materiał, który podlega recyclingowi, jest wielokrotnie używany w przeciwieństwie do innych tworzyw sztucznych – dodaje Wojciech Blew.

Polimery Police będą produkować tworzywa sztuczne. Dzięki tej inwestycji Polska zmniejszy ich import. Nowy zakład kosztował 1,8 miliarda dolarów.

Źródło/ Radio Szczecin

Zobacz podobne

Trwa budowa wrót sztormowych na Tudze na Żuławach Wiślanych

BS

MKiŚ: decyzja uchylająca ws. Baltic Pipe dotyczy jednego z pięciu odcinków gazociągu

BS

Klienci biznesowi PGNiG już płacą o połowę mniej za gaz, a zapowiadana jest kolejna obniżka

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie