Polski Portal Morski
Aktualności

Konstelacja potwierdziła lokalizację wraku samochodu, który wpadł do kanału portowego

Ekipa specjalistów z Urzędu Morskiego w Gdyni określiła dokładną pozycję wraku samochodu osobowego, zalegającego od wczorajszego wieczoru w basenie Portu Gdynia, przy Nabrzeżu Belgijskim. W działaniach nasi hydrografowie wykorzystali nowoczesny katamaran ze  specjalistycznym wyposażeniem do pomiarów i badań dna morskiego – KONSTELACJA. Pomiary zostały przekazane Zarządowi Portu Gdynia,  w celu ułatwienia akcji wydobycia wraku, którabyła zplanowana na wczoraj.

W środę zostanie podjęta decyzja o sposobie i czasie wyciągnięcie samochodu osobowego z kanału portowego w Gdyni. We wtorek wieczorem pojazd wjechał do kanału przy Nabrzeżu Belgijskim. Kierowca wydostał się z auta o własnych siłach.

Samochód wjechał do kanału portowego przy ul. Węglowej w Gdyni we wtorek ok. godz. 21. „Na miejsce zdarzenia zadysponowana została łódź ratowniczą R20. Nasi ratownicy, którzy przybyli na nabrzeże przy ul. Węglowej zastali poszkodowanego podjętego wcześniej z wody przez strażaków, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku” – relacjonował rzecznik SAR Rafał Goeck.

Zaznaczył, że poszkodowany o własnych siłach opuścił samochód lecz nie miał siły aby wydostać się na nabrzeże. „Wyziębiony został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego” – podkreślił Goeck.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna w trakcie wykonywanej pracy – patrolu terenu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do kanału portowego.

źrodło umgdy.gov.pl ; PAP/ fot.umgdy.gov.pl

Zobacz podobne

„Joint Warrior” – z północy na południe. Najważniejsze ćwiczenia morskie NATO

PL

Fracht FWO rozpoczął realizację dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce

BS

Lodołamacze ruszają do akcji na Wiśle

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie