Polski Portal Morski
Aktualności

Baltic Power z Grupy Orlen ostrzega przed finansowymi ogłoszeniami podszywającymi się pod spółkę

Baltic Power ostrzega przed pojawiającymi się w internecie ogłoszeniami finansowymi podszywającymi się pod spółkę. Jej przedstawiciele podkreślają, że spółka nie prowadzi bezpośredniej komunikacji z klientami w zakresie inwestowania, również telefonicznie.

„Baltic Power ostrzega przed pojawiającymi się w Internecie oszustwami finansowymi podszywającymi się pod spółkę” – przekazała spółka Baltic Power. Jak podkreślono w komunikacie, „fałszywe ogłoszenia, gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski, pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube, licznych stronach internetowych, w mailingach, esemesach czy reklamach internetowych”.

„Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek Grupy Orlen – w tym Baltic Power – oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Grupę. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę i znaki firmowe instytucji państwowych, spółek Skarbu Państwa czy wizerunki powiązanych z nimi osób” – wyjaśniono w informacji. Zaznaczono, że PKN Orlen, do którego należy 51 proc. akcji Baltic Power, „zachęca do inwestowania wyłącznie przez swoje oficjalne kanały takie, jak: orlen.pl, orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych”.

Spółka Baltic Power zapewniła, że „nigdy nie prowadziła i nie prowadzi bezpośredniej komunikacji z klientami w zakresie inwestowania, w szczególności w formie kontaktu telefonicznego”.

Wyjaśniając w komunikacie, jak rozpoznać fałszywe ogłoszenia, zwrócono uwagę, że teksty postów z nieprawdziwymi informacjami o rzekomych inwestycjach i aktywach Grupy Orlen czy innych spółek Skarbu Państwa mogą zawierać np. błędy językowe.

„Grafiki umieszczone w postach to często fotomontaże, którymi Baltic Power nie posługuje się w swojej komunikacji. Na zdjęciach można też zobaczyć sylwetki polityków, sportowców czy członków zarządów spółek Skarbu Państwa. Na grafikach mogą występować różne kolory tekstów, których Baltic Power nie używa w swojej komunikacji. Posty prowadzą do stron, które w żaden sposób nie są powiązane z Baltic Power, jego udziałowcami lub licencjonowanymi domami maklerskimi” – ostrzega spółka Grupy Orlen.

Spółka Baltic Power przekazała, że szczegółowe informacje oraz formularz do zgłaszania opisanych prób oszustwa można znaleźć na internetowej stronie: orlen.pl/pl/ostrzegamy.


Źródło/PAP/fot/PAP

Zobacz podobne

Szef MON: Konkurs na drony będzie kontynuowany

KM

W żegludze śródlądowej więcej statków pasażerskich, mniej towarowych

Autor

Na Odrze trwa transport maszyny TBM, która wydrąży tunel na drodze ekspresowej S19

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie