Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Ważne

Siemens Gamesa – dalEKOwzroczna firma

Siemens Gamesa to jeden z największych na świecie producentów turbin wiatrowych i lider rozwoju energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Urządzenia, które produkuje działają już w ponad 30 krajach i dostarczają zieloną energię zarówno w skali lokalnej, jak i na potrzeby wielkich metropolii. Firma ma bogate portfolio zróżnicowanych typów turbin dostosowanych do zmiennych warunków terenowych i pogodowych. Oznacza to, że turbiny ze znakiem Siemens Gamesa znajdują swoje miejsce zarówno na lądowych, jak i morskich farmach wiatrowych.

Praca z misją

Zaangażowanie Siemens Gamesa w rozwój nowej wizji energetycznej ma charakter wielowymiarowy. Ważnym kierunkiem obranym przez firmę jest edukacja – stąd aktywne budowanie świadomości wśród młodych ludzi przez wsparcie sponsorskie i merytoryczne konkursu Politechniki Morskiej w Szczecinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs MEWy – „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych” inspiruje uczniów, studentów i doktorantów zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii. Nadesłane prace to nowe, świeże spojrzenie na przyszłość „zielonej energii” od sposobu jej pozyskania, po usprawnienie turbin wiatrowych i dbałość o środowisko w procesie produkcji energii.

Kolejnym z ważnych założeń firmy jest działanie z najwyższą dbałością o dobro planety. Aby funkcjonować zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju promowanymi przez ONZ, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ochrony środowiska, firma Siemens Gamesa jest zaangażowana m.in. w program recyklingu użytych łopat turbin wiatrowych. 

Dzięki użyciu żywicy o unikatowym składzie, łopaty turbin RecyclableBlade można rozpuścić za pomocą łagodnego roztworu kwasu, a odzyskane komponenty mogą być  ponownie wykorzystane w innych produktach.

Dobra atmosfera

Siemens Gamesa jest firmą tworzoną przez ludzi – ponad 26 tys. pracowników z blisko 100 krajów. W trosce o najwyższy komfort pracy utworzono model funkcjonowania oparty na inkluzyjności, różnorodności, a przy tym budowaniu poczucia przynależności, z zachowaniem dbałości o zapewnienie równych szans. Realizacja założeń modelu odbywa się na wiele sposobów, m.in. przez przyznanie równych płac bez względu na płeć, zwiększenie zatrudnienia kobiet na stanowiskach kierowniczych czy wsparcie dla osób LGBTI.

Ponadto firma działa z poszanowaniem cyfrowego odłączenia. Oznacza to, że pracownicy Siemnes Gamesa nie muszą odpowiadać na e-maile, ani odbierać telefonu poza godzinami pracy.

Praca w Siemens Gamesa jest misją, która ma zapewnić przyszłym pokoleniom życie w czystym środowisku. Ten cel łączy ludzi, którzy sprawiają, że firma zdobyła i utrzymuje pozycję lidera w branży energetycznej.  

Fot.: Siemens Gamesa Wind Turbine

Zobacz podobne

PFR i BOŚ wesprą budowę morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku

BS

Pierwsze posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej

KM

Bahrajn, Izrael i siły USA w pierwszych wspólnych ćwiczeniach morskich

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie