Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Technologie

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił Centrum Transferu Technologii UMG

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił Centrum Transferu Technologii UMG. Misją centrum jest kreowanie relacji biznesowych, wzmacnianie wynalazczości akademickiej, zorientowany na innowacyjność i aktualne wyzwania społeczno-gospodarcze transfer wiedzy i technologii – poinformowała we wtorek uczelnia.

„Zadaniem nowej jednostki będzie wsparcie działań Uniwersytetu w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego, współpracy z gospodarką, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania własnością intelektualną oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w celu komercjalizacji bezpośredniej wyników działalności naukowej i ich transferu do gospodarki” – informuje w przesłanym PAP komunikacie kierownik Biura Promocji i Komunikacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Bartosz Tobieński.

W poniedziałek rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. Inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wręczył dr inż. Magdalenie Kukowskiej-Kaszuba nominację na stanowisko dyrektora Centrum.

„Misją Centrum Transferu Technologii UMG jest kreowanie relacji biznesowych, wzmacnianie wynalazczości akademickiej oraz transfer wiedzy i technologii zorientowany na innowacyjność i aktualne wyzwania społeczno-gospodarcze. Centrum dołoży wszelkich starań, aby zapewnić naszym naukowcom najdogodniejszą przestrzeń do rozwoju uniwersyteckich innowacji” – podkreśla cytowana w komunikacie dr inż. Kukowska-Kaszuba.

W komunikacie przekazano, że pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Centrum Transferu Technologii będzie „Gdynia I-Days: Academic Gdynia Innovation Days”, które odbędzie się od 13 do 14 kwietnia 2023 r.

„Dwudniowa konferencja odbędzie się w ramach cyklicznych wydarzeń poświęconych wspieraniu innowacyjności akademickiej oraz budowy pomostu na linii nauka-przemysł. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania UMG, które powstały w ramach +Mikro-grantów+ w projekcie Inkubator Innowacyjności 4.0 realizowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni w konsorcjum z Politechniką Śląską – liderem projektu. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta Gdynia, funduszy inwestycyjnych, firm z różnorodnych branż, instytucji wspierających lokalny ekosystem, jak również rzecznicy patentowi” – wyjaśnia w komunikacie Bartosz Tobieński.

Źródło: PAP Fot.:

Zobacz podobne

Polskie rezerwy gazu coraz większe. Magazyny są zapełnione w 90 procentach

KM

Branża offshore oczekuje szybkich decyzji ws. portu instalacyjnego

KM

Ukraina/ Operator gazociągów: od 6 marca będziemy w stanie importować gaz z Polski

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie