Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Technologie

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił Centrum Transferu Technologii UMG

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił Centrum Transferu Technologii UMG. Misją centrum jest kreowanie relacji biznesowych, wzmacnianie wynalazczości akademickiej, zorientowany na innowacyjność i aktualne wyzwania społeczno-gospodarcze transfer wiedzy i technologii – poinformowała we wtorek uczelnia.

„Zadaniem nowej jednostki będzie wsparcie działań Uniwersytetu w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego, współpracy z gospodarką, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania własnością intelektualną oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w celu komercjalizacji bezpośredniej wyników działalności naukowej i ich transferu do gospodarki” – informuje w przesłanym PAP komunikacie kierownik Biura Promocji i Komunikacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Bartosz Tobieński.

W poniedziałek rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. Inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wręczył dr inż. Magdalenie Kukowskiej-Kaszuba nominację na stanowisko dyrektora Centrum.

„Misją Centrum Transferu Technologii UMG jest kreowanie relacji biznesowych, wzmacnianie wynalazczości akademickiej oraz transfer wiedzy i technologii zorientowany na innowacyjność i aktualne wyzwania społeczno-gospodarcze. Centrum dołoży wszelkich starań, aby zapewnić naszym naukowcom najdogodniejszą przestrzeń do rozwoju uniwersyteckich innowacji” – podkreśla cytowana w komunikacie dr inż. Kukowska-Kaszuba.

W komunikacie przekazano, że pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Centrum Transferu Technologii będzie „Gdynia I-Days: Academic Gdynia Innovation Days”, które odbędzie się od 13 do 14 kwietnia 2023 r.

„Dwudniowa konferencja odbędzie się w ramach cyklicznych wydarzeń poświęconych wspieraniu innowacyjności akademickiej oraz budowy pomostu na linii nauka-przemysł. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania UMG, które powstały w ramach +Mikro-grantów+ w projekcie Inkubator Innowacyjności 4.0 realizowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni w konsorcjum z Politechniką Śląską – liderem projektu. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta Gdynia, funduszy inwestycyjnych, firm z różnorodnych branż, instytucji wspierających lokalny ekosystem, jak również rzecznicy patentowi” – wyjaśnia w komunikacie Bartosz Tobieński.

Źródło: PAP Fot.:

Zobacz podobne

Finnlines – zwiększenie częstotliwości serwisu Gdynia-Hanko

BS

Rozmowy przedstawicieli rządu i eksporterów zbóż ws. portów

BS

Wyspiarka drąży już pod Świną!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie