Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Kolejny rok z zyskiem w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia

Morska Stocznia Remontowa Gryfia ma dodatni wynik finansowy.

Prezes MSR „Gryfia” Krzysztof Zaremba poinformował, że wyniki spółki potwierdził niezależny audytor. To już drugi rok z rzędu, kiedy Gryfia odnotowuje zysk. Tym samym firma nie ma już statutu spółki o „zagrożonej działalności”.

– My mamy bardzo dobrą sytuację, mam przyjemność poinformować, że biegły niezależny audytor określił stan finansowy MSR „Gryfia” jako bardzo dobry i stabilny. Wiąże się to z opinią audytora, że nie jesteśmy już przedsiębiorstwem, które musi mieć potwierdzenie kontynuacji swojej działalności, bo jest przedsiębiorstwem zagrożonym – dodał Zaremba.

Krzysztof Zaremba zastrzegł, że dobry wynik spółki nie ma nic wspólnego ze sprzedażą gruntów w Świnoujściu. Pieniądze z tej transakcji są przeznaczone na inwestycje.

– Pierwsza część została sprzedana za rządów Platformy Obywatelskiej i te pieniądze wówczas zostały po prostu nie wiadomo na co wydane. Teraz te pieniądze są przeznaczone na te inwestycje dot. budowy głębi dokowej. To są pieniądze, które mamy – jak to się mówi – na boku odłożone, właśnie na współfinansowanie tej inwestycji – podkreślił Zaremba.

Tak dobrych wyników finansowych Gryfia nie miała od kilkunastu lat.

źródło Radio Szczecin/ fot. MSR Gryfia

Zobacz podobne

Ekspert wojskowy: nie ma już zagrożenia rosyjską operacją desantową w pobliżu Odessy

BS

Ponad 90 proc. przychodów sektora stoczniowego w Polsce tworzą podmioty prywatne

MZ

Gdańsk – Na Wyspie Sobieszewskiej powstała przystań jachtowa

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie