Polski Portal Morski
Aktualności

Zamień hotel na prom – konferencje na morzu z Polferries

Po licznych ograniczeniach w bezpośrednich kontaktach, spowodowanych pandemią COVID-19, firmy wracają do organizacji tradycyjnych spotkań. Udzielają się aktywnie w branżowych konferencjach, prezentują ofertę na targach, zdobywają wiedzę na szkoleniach. Polferries, dysponując flotą 5 promów, kursujących na dwóch trasach, udostępnia pokłady swoich statków do organizacji firmowych eventów.

Bogate doświadczenie polskiego armatora w kompleksowym przygotowaniu oraz realizacji, sprzyja rosnącej popularności wydarzeń na Bałtyku. Na promach Polferries odbywa cykliczna Konferencja na Morzu organizowana z portalem GospodarkaMorska.pl – w tym roku planowana jest trzecia edycja. Co roku przedstawiciele szeroko rozumianej branży morskiej debatują na tematy istotne dla rozwoju naszego rodzimego sektora. Od lat swoje eventy organizuje na promach także Stowarzyszenie Architektów RP. Organizując warsztaty i szkolenia łączą przyjemne z pożytecznym.

– Najbliższe warsztaty ARCHISTREFA SARP na promie „Nova Star” będą już dziesiątym wydarzeniem organizowanym przez Polferries dla członków naszego Stowarzyszenia. Cenimy sobie profesjonalną organizację i obsługę naszych grup oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb SARP programów wyjazdów pozwalających zapoznać się z obiektami architektonicznymi w całej Skandynawii. Wyprawy morskie na promach Polferries stały się już tradycją w naszym stowarzyszeniu – mówi Sebastian Dorosiński z Działu Marketingu Zarządu Głównego SARP

Polferries zapewnia pełną obsługę konferencji, szkoleń, integracji i spotkań biznesowych. Jak podkreśla Michał Arciszewski, rzecznik armatora, prom to właściwie pływający hotel.

– Każdy nasz statek to jednostka w pełni autonomiczna wyposażona w zaplecze noclegowe, gastronomiczne i rozrywkowe. Na wybranych jednostkach możemy przyjmować blisko 200-osobowe grupy. Każdy taki rejs z przyjemnością uatrakcyjniamy zwiedzaniem Sztokholmu i okolic lub południa Szwecji, a nawet Kopenhagi. Kierunki są zależne od wyboru linii przez klientów.

Na przełomie stycznia i lutego 2023 roku na jednym z promów Polferries została zorganizowana konferencja PCS, skupiona na digitalizacji łańcucha dostaw, uwzględniając w nim transport morski. Zainteresowanie ofertą wydarzeń na morzu wykazują także podmioty obecne w branży TSL. Pod koniec kwietnia 2023 na promie Nova Star odbędzie się Konferencja Polska Logistycznym Hubem Europy. Niedawno ruszyły zapisy.

– Podczas wydarzenia będziemy dyskutowali o sytuacji globalnej w łańcuchach dostaw. Chcemy pokazać jak poradzić sobie z rosnącymi kosztami, a także jak zoptymalizować procesy w biznesie. Uważamy, że przełamanie schematu organizacji tego wydarzenia w hotelu na rzecz promu, będzie sprzyjało zainteresowaniu przewoźników tą konferencją. – wskazuje dr inż. Justyna Świeboda, prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego.

Współpracę z Polferries podjęło także Koło Naukowe Transportu i Logistyki działające przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Coroczna konferencja, skupiająca setki studentów z całego kraju zostanie zakończona rejsem do Nynashamn, skąd młodzież ruszy na zwiedzanie stolicy Szwecji.

– Tradycją stało się, że największa konferencja logistyczna „Student Maritime Conference” organizowana przez Koło Naukowe TRANSLOG działające przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni kończy się – jak na uczelnię morską przystało – rejsem. Hasłem przewodnim XIII edycji konferencji, w roku Mikołaja Kopernika, jest „Misja na Marsa”, a idealnym punktem obserwacji rozgwieżdżonego nieba będzie pokład promu na pełnym morzu. 

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników naszej „morskiej” konferencji zapamięta jej wyjątkowość. – wskazuje Katarzyna Skiba, Przewodnicząca KNTiL TRANSLOG.

Źródło/fot.: Polferries

Zobacz podobne

Premier: apelujemy do Niemiec, aby do końca roku zamknąć Nord Stream 1

BS

Ukraina/ Minister infrastruktury: wznowione zostaną kontrole statków w ramach umowy zbożowej

JK

Polscy żeglarze w olimpijskiej formie. Medal MŚ klasy 49er był blisko

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie