Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko Żegluga

Żegluga Mazurska rozpoczyna rejsy po jeziorach

Od soboty ruszają rejsy statków Żeglugi Mazurskiej po jeziorach. Z powodu remontu kanału łuczańskiego w tym sezonie będzie mniej rejsów na Mamry, za to wprowadzono rejs z Giżycka do Sztynortu.

Rejsy Żeglugi Mazurskiej ruszają, mimo że nie ma jeszcze oznakowanych szlaków żeglownych.

„Kapitanowie naszych jednostek pływali, zanim pojawiły się na mazurskich jeziorach boje i wyznaczono szlaki. To są bardzo doświadczeni ludzie, którzy od lat zaczynają pływanie od razu, jak zejdzie z jezior lód” – powiedziała PAP prezes Żeglugi Mazurskiej w Giżycku Lidia Należyty.

Żegluga Mazurska jest największym przewoźnikiem oferującym rejsy po mazurskich jeziorach. Porty i przystanie tego przewoźnika znajdują się w Giżycku, Mikołajkach, Węgorzewie, Rucianem-Nidzie i Rydzewie.

„W tym roku z powodu remontu kanału łuczańskiego będzie jeden rejs dziennie do Węgorzewa i z powrotem. Wprowadzamy też do naszej oferty popołudniowy rejs z Giżycka do Sztynortu. Osoby, które z niego skorzystają, będą mogły wybrać się w Sztynorcie na obiad czy spacer po przypałacowym parku” – powiedziała PAP Należyty.

Ponieważ przez remontowany kanał łuczański statki będą mogły przepływać tylko trzy razy dziennie, w nadchodzącym sezonie więcej rejsów zaplanowano na południową część Szlaku Wielkich Jezior, m.in. do Mikołajek.

Wszystkie rejsy Żeglugi Mazurskiej i rozkład rejsów dostępne są na stronie internetowej tego przewoźnika.

Źródło/ PAP/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Polski operator portowy OT Logistics przejmie obiekty portowe w największym chorwackim porcie

PL

Wiceminister Gróbarczyk: nie przerwiemy realizacji inwestycji na Odrze

BS

Konferencja podsumowująca budowę wału przeciwpowodziowego w Krynicy Morskiej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie