Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Do Kołobrzegu powraca portowy tramwaj wodny

W Kołobrzegu trzeci rok z rzędu został uruchomiony Portowy Tramwaj Wodny, czyli jest to kontynuowanie działalności atrakcji turystycznej oraz promocja portu morskiego Kołobrzeg jako obiektu turystycznego, a także promowanie turystyki morskiej.

Operatorem tramwaju wodnego jest Arkadiusz Jagielski. Jednostka aktualnie będzie kursować zależnie od warunków atmosferycznych, więcej informacji na temat planowanych rejsów w najbliższym czasie udziela operator pod numerem telefonu: 504 279 404. W sezonie letnim jednostka ma kursować codziennie (podobnie jak w ubiegłym sezonie letnim) na trasie Port Jachtowy przy Marinie Solnej – Rzeka Parsęta (z przystankiem przy Bibliotece Miejskiej, ale będzie dopływać aż do wysokości hotelu Nad Parsętą i tam będzie zawijać w kierunku portu) – Port Rybacki – Port Jachtowy.

Rejs tramwajem wodnym trwa około godzinę. Dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca przewidziane są zniżki.

Sama jednostka została zbudowana w 2022 roku specjalnie na potrzeby Portowego Tramwaju Wodnego. Jej nazwa to Watertrum, parametry: 7,20 m długości, na pokład zabiera 12 pasażerów.

źródło / fot. Port Morski Kołobrzeg

Zobacz podobne

Postęp prac na budowie II etapu drogi wodnej: Zalew Wiślany – Zatoka Gdańska

KM

Rampa ms „Estonia” wydobyta na powierzchnię

KM

Na mazurskich jeziorach nie ma tłoku, pogoda sprzyja wypoczynkowi

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie