Polski Portal Morski
Aktualności

Politechnika Morska zaprasza przyszłych studentów. Co oferuje?

Politechnika Morska otwiera swoje drzwi dla przyszłych studentów.

Każdy może zapoznać się z programem studiów, obejrzeć symulatory i laboratoria, porozmawiać ze studentami i wykładowcami uczelni – mówi dr inż. Agnieszka Deja, Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Morskiej w Szczecinie. – Nasza uczelnia to uczelnia z tradycją, ale też nowoczesna. Dysponujemy najnowszymi laboratoriami. Są takie kierunki, które faktycznie cieszą się najlepszym zainteresowaniem. Mówimy tutaj o nawigacji, topowa jest również logistyka. Mamy mechanikę i budowę maszyn, mechatronikę. Te kierunki od wielu lat cieszą się powodzeniem. 

Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Jaromir Mysłowski liczy na to, że wiele osób podejmie studia na nowym kierunku kształcenia – morska energetyka wiatrowa.

– Widzimy, że jest niesamowicie duże zainteresowanie ze strony potencjalnych studentów, jak również firm, które są w tej branży i które rozwijając swoją działalność będą potrzebowały bardzo dużej ilości pracowników. Rynek jest bardzo chłonny i większość uczelni startuje teraz z tymi kierunkami. My, dzięki temu że zrobiliśmy ruch wyprzedzający, to jesteśmy o te dwa lata do przodu – powiedział prof. Mysłowski. 

Każdego roku uczelnia przyjmuje na studia około 850 osób.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Politechnika Morska

Zobacz podobne

Rok na placu budowy Polimery Police

AB

Remontowa Shipbuilding SA. Budowa czwartego promu klasy Salish

AB

Zastanawiasz się jaką temperaturę ma Bałtyk? Teraz można to spradzić online !

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie