Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Transport jachtów specjalną jednostką Spliethoff z Portu Gdańsk

Firma Galeon, producent luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych zorganizowała wysyłkę z Portu Gdańsk siedmiu jachtów. Łodzie popłyną do Stanów Zjednoczonych na pokładzie jednostki Spliethoff, wyposażonej w trzy dźwigi 120 tonowe.

Spliethoff to jeden z potentatów przewozów ładunków ciężkich i ponadgabarytowych, bardzo znaczący gracz w światowej czołówce tego typu przewoźników. Dziś Spliethoff to wielka grupa żeglugowa, w segmencie ciężarowców, statków wielozadaniowych, ale również  tzw. coasterów, realizujących z powodzeniem przewozy w europejskiej żegludze bliskiego zasięgu.

Statki armatora przypływają bardzo często do najważniejszych polskich portów: Gdańska, Gdyni oraz zespołu portowego Szczecin – Świnoujście. Zarówno sam Spliethoff jak i jej firma zależna „Transfennica” posiadają regularne połączenia z Polski. Spliethoff oferuje regularne połączenia z portów trójmiejskich do obu Ameryk, zastępując tym samym istniejący dawniej, ale współcześnie już przeobrażony ciąg ładunkowy realizowany jeszcze w latach 90-tych przez drobnicowce wielozadaniowe spółki-córki Polskich Linii Oceanicznych, tj. POL-America.

Jachty oraz łodzie motorowe wysylane z Portu Gdańsk to produkcja polska firmy Galeon. Jest to prywatna firma produkcyjna z wieloletnią tradycją, która została założona w 1982 roku i specjalizuje się w budowie luksusowych łodzi i jachtów motorowych. Dysponuje ona powierzchnią aż 25 000 m2 hal produkcyjnych, co czyni markę jednym z największych producentów w Europie. Chcąc zapewnić odbiorcom produkt najwyższej jakości, stocznia kładzie nacisk na wdrażanie najnowocześniejszych technologii zarówno w obszarach produkcyjnych, jak i operacyjnych.

źródło Port Gdańsk; Spliethoff;Galeon/ fot. Port Gdańsk/ mat. filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

47. urodziny Polskiej Stacji Antarktycznej; budowa nowego obiektu trwa

AB

Operacja NATO przy granicy z Rosją

PL

Nauka w cieśninach- praktyki na pokładzie ORP „Wodnik”

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie