Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne Żegluga

Gigantyczna wash tower w drodze do Płocka

Jednym z elementów, który posłuży do budowy kompleksu Olefiny III na terenie zakładu głównego w Płocku jest olbrzymia ważąca ponad 800 ton kolumna – wash tower. Kolumna ta wraz z innymi elementami, przypłynęła z Hiszpanii na statku 29 marca .

Elementy i komponenty, które dotarły do Polski statkiem zostały przeładowane dalej na barki, gdzie dalej płynęły w górę Wisły do Płocka.

Grupa Orlen poinformowała w swoich mediach społecznościowych , że 18 kwietia transport dotarł do Płocka.

Po dotarciu barek do Płocka pod koniec kwietnia, planowany jest transport największych gabarytów na teren budowy. Kolumna zostanie przewieziona ulicami Płocka, ustanawiając także rekord w polskim transporcie drogowym. Transport ten będzie odbywać się za każdym razem nocą, jak poprzednio, przy niskim natężeniu ruchu pojazdów na ulicach miasta. Spodziewane elementy mają wymiar dłuższy niż boisko do gry w piłkę nożną – ok. 120 metrów, a ich szerokość, wynosząca 9 metrów, porównywalna jest do wymiarów średnicy koła na środku boiska, przy czym waga tych elementów może sięgać nawet 850 ton.

Przypomnijmy, kompleks Olefiny III powinny zostać uruchomione za około dwa lata. To największa inwestycja petrochemiczna w naszym regionie Europy od 20 lat i zarazem kluczowy projekt dla rozwoju koncernu.

źródło PKN Orlen/ fot.https://infoplocktv.pl/ / mat. filmowy PKN Orlen; https://twitter.com/PKN_ORLEN/status/1648244588702728194

Zobacz podobne

Gaz-System: w I poł. 2022 r. wolumen przesłanego gazu spadł o 10 proc.

KM

Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy

KM

USA/ Departament Stanu: sankcje to tylko jedno z narzędzi ws. Nord Stream 2

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie