Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Wycieczkowiec Hamburg w Porcie Gdańsk

W tym roku pierwszym wycieczkowcem , który zacumował w Porcie Gdańsk był statek pasażerski „Hamburg”, który pływa pod bahamską banderą i już wielokrotnie gościł w Gdańsku.

Pierwsze w tym roku cumowanie miało miejsce  20 kwietnia. Wspomniany wycieczkowiec pojawi się w Gdańskim porcie również 20 maja.

144-metrowy wycieczkowiec Hamburg z 330 turystami na pokładzie jako pierwszy otworzył sezon wycieczkowców, zobaczcie jak prezentował się przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte.

W tym roku wycieczkowce w Porcie Gdańsk będą cumować ok. 50 razy. Najdłuższą spodziewaną jednostką będzie „Bolette”, pływająca pod bahamską banderą i mierząca 238 metrów długości. Jej przybycie jest planowane na 10 maja. W tym roku sezon zakończy się nietypowo, bo tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W dniu 17 grudnia do Gdańska przypłynie maltański „Hanseatic Nature”, mierzący 139 metrów długości.

Możliwości Portu Gdańsk są znacznie większe. Gdański port może teoretycznie przyjąć do 120 jednostek wycieczkowych w ciągu roku. Wszystkie operacje odbywają się na nabrzeżach przeładunkowych: Nabrzeżu Obrońców Westerplatte, Nabrzeżu Oliwskim oraz na Nabrzeżu WOC II. Dlatego też na czas pobytu jednostki pasażerskiej w Porcie Gdańsk konieczne jest wydzielenie tzw. strefy bezpieczeństwa dla osób, które bezpośrednio zajmują się obsługą jednostki.

Na rozwój żeglugi wycieczkowej wpływ ma zarówno sytuacja geopolityczna w regionie oraz zaangażowanie samorządów i organizacji turystycznych

źródłlo / fot. / mat. filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

Westerplatte – symbol polskiego oporu we wrześniu ’39

BS

Wodorowa ofensywa Lotosu. Zatankuje auta, statki i lokomotywy

KM

„Pogoria” zakończyła próby morskie. Kieruje się z Gdyni na Morze Śródziemne

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie