Polski Portal Morski
Aktualności

W Kołobrzegu będzie 10. morskich kąpielisk

Kołobrzescy radni zadecydowali, że tego lata w mieście będzie funkcjonowało 10 morskich kąpielisk. Za ich organizację ma odpowiadać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta zdecydowano 19 głosami (dwóch radnych nie wzięło udziału w głosowaniu), że w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) sezon kąpielowy potrwa od 24 czerwca do 31 sierpnia. W mieście funkcjonować będzie 10 kąpielisk morskich: Pomnik Zaślubin, Molo, Bałtyk, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Marina Hotel, Plaża Wojskowa, Plaża TRM, Radzikowo, Podczele.

Trzy kąpieliska: Bałtyk, Plaża TRM i Podczele zaczną działać od 24 czerwca i zakończą sezon 31 sierpnia. Pozostałe uruchomione zostaną od 1 lipca, z tym że kąpieliska Molo, Słoneczko i Plaża Wojskowa zamkną się wcześniej, bo 19 sierpnia.

Zgodnie z zapisami uchwały z wyznaczonych kąpielisk dziennie będzie mogło korzystać łącznie maksymalnie ok. 22 tys. osób.

Obowiązek określenia w formie uchwały sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk nakłada na Radę Miasta ustawa Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 roku.

Źródło: PAP Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

Enea kupiła od szwedzkiej firmy OX2 projekt farmy wiatrowej Bejsce

AZ

Pierwszy z mostów na Mierzei przechodzi próbne obciążenia!

BS

Uroczystości pogrzebowe na Westerplatte

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie