Polski Portal Morski
Aktualności

W Kołobrzegu będzie 10. morskich kąpielisk

Kołobrzescy radni zadecydowali, że tego lata w mieście będzie funkcjonowało 10 morskich kąpielisk. Za ich organizację ma odpowiadać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta zdecydowano 19 głosami (dwóch radnych nie wzięło udziału w głosowaniu), że w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) sezon kąpielowy potrwa od 24 czerwca do 31 sierpnia. W mieście funkcjonować będzie 10 kąpielisk morskich: Pomnik Zaślubin, Molo, Bałtyk, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Marina Hotel, Plaża Wojskowa, Plaża TRM, Radzikowo, Podczele.

Trzy kąpieliska: Bałtyk, Plaża TRM i Podczele zaczną działać od 24 czerwca i zakończą sezon 31 sierpnia. Pozostałe uruchomione zostaną od 1 lipca, z tym że kąpieliska Molo, Słoneczko i Plaża Wojskowa zamkną się wcześniej, bo 19 sierpnia.

Zgodnie z zapisami uchwały z wyznaczonych kąpielisk dziennie będzie mogło korzystać łącznie maksymalnie ok. 22 tys. osób.

Obowiązek określenia w formie uchwały sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk nakłada na Radę Miasta ustawa Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 roku.

Źródło: PAP Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

Wypoczywając nad wodą można pomóc w tworzeniu mapy zakwitów sinic

BS

Nowy holownik w świnoujskim porcie. Na Fairplay 90 podniesiono polską banderę

KM

Prace nad promem dla PŻM postępują zgodnie z planem

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie