Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Gazowiec Lech Kaczyński z 19. w tym roku dostawą LNG do Terminala w Świnoujściu

Do gazoportu w Świnoujściu dotarła 226. dostawa LNG od początku otwarcia Terminalna. Gazowiec Lech Kaczyński dostarczył z USA około 70 mln m sześc. gazu ziemnego (wolumen po regazyfikacji).

W 2023 roku Grupa ORLEN planuje utrzymać wysoką efektywność operacji LNG, dostosowując wolumen importu gazu drogą morską do zapotrzebowania odbiorców i sytuacji rynkowej. Podobnie jak w 2022 r. dominującym kierunkiem importu będzie USA,  co ma związek z realizacją dwóch umów długoterminowych z amerykańskimi firmami Chenierem i Venture Global, o łącznym docelowym wolumenie prawie 3 mln ton LNG rocznie.

W tym roku Terminal LNG ma w planie przyjąć rekordową ilość ponad 60. dostaw LNG. Jest to jak najbardziej możliwe dzięki rozbudowie gazoportu, która ma zakończyć sie w tym roku. Inwestycja spowoduje, że moce regazyfikacyjne terminalu wzrosną do 8,5 miliarda metrów sześciennych gazu.

Źródło/fot.: PGNiG

Zobacz podobne

Był jedyną taką konstrukcją w Europie. Most ze Szczecina przechodzi do historii

BS

Ambasada RP w Budapeszcie promuje polskie porty

PL

Zbiornik Kleczew wypełni się do 2023 roku!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie