Polski Portal Morski
Aktualności

Czy miejskie promy po otwarciu tunelu w Świnoujściu znikną?

W Świnoujściu trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia pojazdów, które wyjadą z najdłuższej w Polsce podwodnej drogi. Największe zmiany zajdą w Żegludze Świnoujskiej. Część promów przestanie kursować, ale nie znikną z krajobrazu miasta. Wiemy, komu będą służyły.

Będzie ich zdecydowanie mniej, bo i potrzeby komunikacyjne się zmienią, ale bez obaw, tradycyjna miejska przeprawa w Świnoujściu, po otwarciu tunelu, nie zniknie – uspokaja Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej. – Przygotowujemy się organizacyjnie do zmian w żeglowaniu, po otwarciu tunelu zostaną dwa promy Bielik, które będą pływały całą dobę i promy Karsibór na przeprawie centrum, który będzie przeznaczony do przewozu materiałów niebezpiecznych .

Bieliki przeprawiać mają pasażerów pieszych, ale nie tylko.

– W ciągu roku przewozimy kilkanaście milionów osób, w znacznej mierze są to piesi, bardzo duża ilość rowerzystów, hulajnogi, skutery, dalej będziemy parę milionów osób przewozili promami Bielik. Główny ciężar przewozu pasażerów, będzie spoczywał dalej na promach – mówi Szynkaruk.

Tunel pod Świną ma być otwarty już w połowie czerwca.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Pojazd podwodny „Delfin II”- nowy zabytek Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

BS

Wzrosty przeładunków w polskich portach

BS

Rozbił się śmigłowiec marynarki wojennej USA

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie