Polski Portal Morski
Aktualności

Czy miejskie promy po otwarciu tunelu w Świnoujściu znikną?

W Świnoujściu trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia pojazdów, które wyjadą z najdłuższej w Polsce podwodnej drogi. Największe zmiany zajdą w Żegludze Świnoujskiej. Część promów przestanie kursować, ale nie znikną z krajobrazu miasta. Wiemy, komu będą służyły.

Będzie ich zdecydowanie mniej, bo i potrzeby komunikacyjne się zmienią, ale bez obaw, tradycyjna miejska przeprawa w Świnoujściu, po otwarciu tunelu, nie zniknie – uspokaja Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej. – Przygotowujemy się organizacyjnie do zmian w żeglowaniu, po otwarciu tunelu zostaną dwa promy Bielik, które będą pływały całą dobę i promy Karsibór na przeprawie centrum, który będzie przeznaczony do przewozu materiałów niebezpiecznych .

Bieliki przeprawiać mają pasażerów pieszych, ale nie tylko.

– W ciągu roku przewozimy kilkanaście milionów osób, w znacznej mierze są to piesi, bardzo duża ilość rowerzystów, hulajnogi, skutery, dalej będziemy parę milionów osób przewozili promami Bielik. Główny ciężar przewozu pasażerów, będzie spoczywał dalej na promach – mówi Szynkaruk.

Tunel pod Świną ma być otwarty już w połowie czerwca.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Raport: w 2022 roku światowy handel wzrośnie o 5,4 proc.

BS

Port Gdańsk  awansował na drugie miejsce w rankingu portów bałtyckich

BS

Ratownictwo medyczne – specjalność bezpieczeństwo morskie i sektora offshore nowym kierunkiem na PUM w Szczecinie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie