Polski Portal Morski
Aktualności

Europosłanka Zalewska: w Polsce unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki

W Polsce Unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki – mówiła w czwartek w Parlamencie Europejskim eurodeputowana PiS Anna Zalewska w trakcie debaty pt. Oceany, różnorodność biologiczna i rybołówstwo.

Anna Zalewska mówiła o obowiązujących przepisach dotyczących polityki rybołówstwa, wymieniając porozumienie ws. mórz i oceanów z Montrealu, marcowe porozumienie ONZ zawarte podczas Międzynarodowej Konferencji w sprawie Morskiej Różnorodności Biologicznej, czy rozporządzenie PE i Rady dotyczące odbudowy zasobów przyrodniczych.

Eurodeputowana stwierdziła, że wszystkie te dokumenty budziły i budzą ogromne emocje. – Dlaczego? Dlatego, że niestety zwykle opierają się na słabych dowodach naukowych i nie zawierają oceny skutków – stwierdziła.

Jak przypomniała, to samo dotyczyło pakietu Fit for 55. – Porozmawiajcie dziś ze swoimi obywatelami, którzy będą osobiście ponosić koszty naszych ambicji, będą karani, będą zmuszani i będą wypełniać określone obowiązki, wyciągając swoje pieniądze, jednocześnie nie mając pewności, jakie efekty uzyskają – zaznaczyła.

Dlatego, wskazała eurodeputowana PiS, wszelkie tego typu propozycje narzucające rygorystyczne normy powinny być objęte pełnym wsparciem finansowym.

Mówiąc o polityce rybołówstwa Zalewska stwierdziła, że propozycje KE zniszczą kolejną gałąź gospodarki, ponownie uderzając w rybaków. – W Polsce unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki. To się nie może powtórzyć. Myślmy o przyszłości, myślmy o ludziach, którzy wiedzą w jaki sposób korzystać z natury i jak o nią dbać – apelowała.

Źródło/PAP/fot.PAP

Zobacz podobne

Inwestycje w OZE – PGE potrzebuje się dalej rozwijać

AZ

Pływający terminal LNG w Gdańsku coraz bliżej

JK

Ponad 50 mln zł na nowoczesne technologie dla zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie