Polski Portal Morski
Aktualności Extra Turystyka

Siódma Żeglarska Parada Świętojańska

Już po raz siódmy polskie żaglowce i jachty ponownie wspólnie wypłyną na szerokie wody. Ich trasa będzie prowadzić z Gdyni do Gdańska. To wszystko już za 43 dni w ramach VII Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, która jest organizowana z okazji Święta Morza. W tym roku wydarzenie odbędzie się 24 czerwca.

Miłośnicy żeglarstwa już mogą się szykować na niecodzienny widok.

W tym roku parada odbędzie się 24 czerwca. Start jest planowany około godz. 12.00. Uczestnicy popłyną w kierunku Orłowa i dalej do Sopotu i Brzeźna. Około godz. 16.00 pojawią się w okolicy Polskiego Haka na Motławie. W wydarzeniu weźmie udział około 100 jachtów. Flagowym żaglowcem parady będzie „Generał Zaruski”.

To atrakcja nie tylko dla tych, co na wodzie. Żaglowce i jachty będą doskonale widoczne również z lądu, np. z bulwaru Nadmorskiego.

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie  zeglarskaparadaswietojanska.pl.

źródło http://www.gdynia.pl / fot. Piotr Lewandowski, Uniwersytet Morski w Gdyni

Zobacz podobne

12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana na ćwiczenia w Norwegii

KM

Otwarto Krakowską Pijalnię Zdrojową – z wodą mineralną wydobywaną w centrum miasta

JJ

Policyjni kontrterroryści ćwiczyli na okrętach oraz platformie wiertniczej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie