Polski Portal Morski
Aktualności

Ograniczony dostęp do plaży. Będą odszkodowania?

Samorząd Świnoujścia będzie zabiegał o odszkodowania dla mieszkańców, którzy poniosą straty z powodu ograniczonego dostępu do plaży.

Ponad miesiąc temu z powodu zagrożenia terrorystycznego, wprowadzony został zakaz przebywania w promieniu 200 metrów od terminala LNG. Obostrzenie to obejmuje jedyną drogę do plaży w prawobrzeżnej części Świnoujścia.

Prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz przyznaje, że zamknięcie ul. Ku Morzu może spowodować mniejszy napływ turystów wynajmujących pokoje gościnne na Prawobrzeżu.

– Wystąpiliśmy do pana wojewody, aby podjął działania, aby na zasadzie zmiany ustawy dopisać kwestie odszkodowań, które należą się tym, którzy stracą określone środki finansowe w wyniku ograniczenia dojazdu do plaż. Wiele podmiotów prywatnych rozbudowało swoje nieruchomości pod kątem turystów – tłumaczy Żmurkiewicz.

Choć decyzja do wojewody nie będzie należała, to Zbigniew Bogucki zapewnia, że problemu nie zbagatelizuje.

– Jeżeli będą jakieś szkody, ubytki w dochodach, to trzeba będzie je zrekompensować. Też stoję na takim stanowisku, bo to jest uczciwe i tego wymaga sprawiedliwość – powiedział Bogucki.

O skali i kwotach odszkodowań konkretnie mówić będzie można dopiero po letnim sezonie.

Źródło/RadioSzczecin.pl/fot.pixabay.pl

Zobacz podobne

W Danii wznowiono prace budowlane na wstrzymanych odcinkach lądowej części gazociągu Baltic Pipe

KM

Japonia/ Znaleziono ciała 10 osób ze statku wycieczkowego, który zatonął w sobotę

BS

Wyruszą w rejs, by uczyć się matematyki i fizyki na morzu. Rozpoczyna się „Szkoła Pod Żaglami”

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie