Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Porty Ważne

Rząd przyjął program budowy toru wodnego do Terminala Kontenerowego w Świnoujściu

Rząd przyjął program dotyczący budowy toru wodnego prowadzącego do mającego powstać Terminala Kontenerowego w Świnoujściu – poinformował w mediach społecznościowych wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Wcześniej wiceminister ocenił, że dzięki budowie m.in. portu kontenerowego i nowego podejścia port w Świnoujściu w ciągu 6-7 lat będzie poważną konkurencją dla Hamburga. 

Obecnie zespół portów Szczecin-Świnoujście nie obsługuje dużych jednostek transoceanicznych. Jest to tzw. port feederowy, mniejszy port, który współpracuje z większymi, do których docierają statki oceaniczne w bezpośrednich relacjach międzykontynentalnych. Po rozbudowie portu w Świnoujściu, a także nowego głębokowodnego podejścia ma się to zmienić i to właśnie ten port we współpracy ze Szczecinem ma być dużą bazą, do której dotrą największe morskie kontenerowce. 

W ramach rozwoju tego portu do 2029 r. ma być wydane ponad 10 mld zł.

Źródło: PAP Fot.: ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Marynarka wojenna przechwyciła na morzu 375 migrantów

BS

Bułgaria podpisała porozumienie gazowe z Turcją o dostępie do jej sieci gazociągowej i terminali LNG

BS

Przekop Mierzei na 95 dni przed otwarciem

KM

1 komentarz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie