Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

Premier: w ciągu ostatnich lat zrealizowano wiele inwestycji w gospodarce morskiej 

W ciągu ostatnich lat udało się zrealizować wiele inwestycji w gospodarce morskiej – powiedział w poniedziałek podczas otwarcia Konwentu Morskiego w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki. Wymienił m.in. rozbudowę portów w Gdańsku i Gdyni, czy pogłębienie toru wodnego do Szczecina.

„Te wszystkie potężne inwestycje służą po to, aby Polska pięła się po drabinie wartości dodanej jak najszybciej ku górze” – powiedział premier.

Podkreślił, że w ciągu ostatnich kilku lat udało się przeprowadzić na wybrzeżu takie inwestycje jak rozbudowa portów w Gdańsku i w Gdyni, Droga Czerwona, pogłębienie toru wodnego do Szczecina do 12,5 m, czy rozpoczęcie prac przy porcie kontenerowym w Świnoujściu.

Premier przypomniał też budowę Baltic Pipe i bliską zakończenia budowę tunelu pod Świną, który ma połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam.

Zaznaczył jednocześnie, że cały czas musimy nadrabiać zapóźnienia infrastrukturalne, które powstały w ciągu pierwszych 20-25 lat po 1989 roku, kiedy – jak ocenił – szanse rozwoju gospodarki morskiej były marnowane.

źródło PAP/ fot. KP gov.pl

Zobacz podobne

PERN i WOT z porozumieniem ws. wzmacniania bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej

BS

Prezes ZUS: ostatnie dni na wykorzystanie bonu turystycznego

JK

Fundusze dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Instytutu Morskiego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie