Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia Wulkan modernizuje pochylnię Odra Nowa

To pochylnia, która znajduje się zaraz za główną bramą Stoczni Szczecińskiej.

Pochylnia ma być przystosowana do budowy dużych konstrukcji, m.in. dla morskich wież wiertniczych i elektrowni wiatrowych.

Przygotowujemy infrastrukturę stoczni w taki sposób, aby umożliwić realizację projektu zarówno w obszarze okrętownictwa jak i w morskiej energetyce wiatrowej. W tym zakresie kluczowa jest nasza inwestycja związana z modernizacją ośrodka Odra Nowa na płytę montażową z możliwością transportu wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – mówi Zbigniew Szyca ze Stoczni Wulkan.

Modernizacja pochylni Odra Nowa ma się zakończyć za kilka tygodni.

Umożliwi nam to realizację nowych projektów o masie do 4,5 tysiąca ton. Nowy projekt umożliwi również wodowanie i transport projektów bieżących jak i planowanych wielkogabarytowych konstrukcji dla tego sektora. Liczymy też na nowe zapytania; w tym zakresie notujemy już pierwsze zainteresowanie i prowadzimy już rozmowy z kontrahentami – przyznał.

Odra Nowa to pochylnia o długości 189 metrów i szerokości 44 metrów. W tym miejscu powstawały słynne chemikaliowce budowane dla armatora norweskiego.

Kontrakt wykonała Stocznia Szczecińska Nowa.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. PAP/Marcin Bielecki

Zobacz podobne

Rusza projekt budowy pierwszego na świecie tunelu dla statków

BS

Duda: Nord Stream 2. powinien być powodem do refleksji w naszych relacjach z USA

BS

Pierwszy w tym sezonie wycieczkowiec już niebawem w Porcie Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie