Polski Portal Morski
Aktualności

Atak dronów na rosyjski okręt zwiadowczy na Morzu Czarnym

Rosyjski okręt zwiadowczy Iwan Churs został zaatakowany na Morzu Czarnym przez „morskie drony” – przekazał ukraiński portal wojskowy Defense Express. Do ataku miało dojść nad ranem 74 km na północ od cieśniny Bosfor i 400 km od terytoriów kontrolowanych przez Ukrainę.

O ataku poinformowali sami rosyjscy żołnierze, ale informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez władze tego kraju, zaznacza portal.

Według wstępnych doniesień przeprowadzony przez trzy drony atak został odparty, a okrętu nie uszkodzono, dodaje ukraiński serwis.

Iwan Churs to jeden z dwóch rosyjskich okrętów zwiadowczych typu 18280 i jedyna jednostka tego rodzaju we Flocie Czarnomorskiej. Został zwodowany w 2017 r. i wprowadzony do służby w 2018 r.

Okręt jest wyposażony w sprzęt służący do wywiadu radioelektronicznego oraz środki łączności i według opisów jest przeznaczony do monitorowania systemów obrony powietrznej.

Źródło: PAP Fot.: V.Savitsky / TASS / Forum

Zobacz podobne

Postęp prac prz budowie Hali Kadłubowej PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni

AB

Mimo rozbudowy portu we Fromborku turyści z Mierzei mogą dotrzeć przez Zalew do miasta Kopernika

JK

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos stała się faktem. „Firma będzie wzmacniała polską gospodarkę”

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie