Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

I Międzynarodowa Konferencja EMS-SAR 2023 już wkrótce

Wydarzenie organizowane jest we współpracy pomiędzy Politechniką Morską (Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC) oraz Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego o zbliżającym się wydarzeniu opowiedzieli: Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dyrektor MUSTC Kamil Kielek, patron honorowy wydarzenia Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Beata Karakiewicz oraz Wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Elżbieta Stojanowska.

Planowane wydarzenie ma wyjątkowy charakter gdyż po raz pierwszy w jednym czasie i miejscu spotkają się różne służby, marynarze, pracownicy sektora offshore, studenci i naukowcy, by wspólnie nie tylko dyskutować, a przede wszystkich ćwiczyć zdarzenia i działania.

Pierwszy dzień konferencji odbędzie się 2 czerwca w Polskim Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego, który powstaje przy ul. Dębogórskiej w ramach wieloletniego programu rozbudowy zaplecza dydaktycznego Politechniki Morskiej w Szczecinie. Kolejny dzień to praktyka w Centrum Szkoleniowym Offshore MUSTC, obiekcie wyposażonym w nowatorski symulator sztormu, z którego już teraz korzystają studenci Politechniki Morskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli rektorzy renomowanych uczelni: Politechniki Morskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej; Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM; Dyrektorzy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Lista uczestników jest długa i zróżnicowana. W wydarzeniu wezmą udział ratownicy morscy, czyli służba SAR, ratownicy medyczni oraz wodni z całej Polski, strażacy, wojskowi, a także studenci i naukowcy szczecińskich uczelni. Jest to pierwsza tego typu konferencja w regionie, a być może i w Polsce. Partnerami wydarzenia zostali wiodący, światowi producenci i dystrybutorzy sprzętu, a także firmy szkoleniowe.

Jesteśmy przekonani o tym, że będzie to wydarzenie ciekawe i wartościowe. Łączące zarówno ludzi, jak i służby, morze i ląd.

Źródło/fot.: Politechnika Morska

Zobacz podobne

USA/ Axios: Niemcy starają się odwieść Kongres od nowych sankcji na Nord Stream 2

BS

Cenię przede wszystkim niezależność! – rozmowa z kpt. ż.w. Klaudią Skotnicą, „pierwszą po Bogu” na tankowcach

KD

Włochy/ Władze: Nie wywoźcie piasku, kamyków i muszelek z plaż Sardynii

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie