Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

I Międzynarodowa Konferencja EMS-SAR 2023 już wkrótce

Wydarzenie organizowane jest we współpracy pomiędzy Politechniką Morską (Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC) oraz Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego o zbliżającym się wydarzeniu opowiedzieli: Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dyrektor MUSTC Kamil Kielek, patron honorowy wydarzenia Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Beata Karakiewicz oraz Wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Elżbieta Stojanowska.

Planowane wydarzenie ma wyjątkowy charakter gdyż po raz pierwszy w jednym czasie i miejscu spotkają się różne służby, marynarze, pracownicy sektora offshore, studenci i naukowcy, by wspólnie nie tylko dyskutować, a przede wszystkich ćwiczyć zdarzenia i działania.

Pierwszy dzień konferencji odbędzie się 2 czerwca w Polskim Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego, który powstaje przy ul. Dębogórskiej w ramach wieloletniego programu rozbudowy zaplecza dydaktycznego Politechniki Morskiej w Szczecinie. Kolejny dzień to praktyka w Centrum Szkoleniowym Offshore MUSTC, obiekcie wyposażonym w nowatorski symulator sztormu, z którego już teraz korzystają studenci Politechniki Morskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli rektorzy renomowanych uczelni: Politechniki Morskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej; Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM; Dyrektorzy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Lista uczestników jest długa i zróżnicowana. W wydarzeniu wezmą udział ratownicy morscy, czyli służba SAR, ratownicy medyczni oraz wodni z całej Polski, strażacy, wojskowi, a także studenci i naukowcy szczecińskich uczelni. Jest to pierwsza tego typu konferencja w regionie, a być może i w Polsce. Partnerami wydarzenia zostali wiodący, światowi producenci i dystrybutorzy sprzętu, a także firmy szkoleniowe.

Jesteśmy przekonani o tym, że będzie to wydarzenie ciekawe i wartościowe. Łączące zarówno ludzi, jak i służby, morze i ląd.

Źródło/fot.: Politechnika Morska

Zobacz podobne

Nowe morskie podejście do Świnoujścia okazją do rozwoju i niezależności

BS

8576 osób na Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie

KM

29.04.1986. Rocznica podniesienia bandery na ORP „Orzeł”

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie