Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

Krzysztof Urbaś, prezes  ZMPSiŚ SA został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Energetyki.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska 23 maja br. Odznakę wręczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. 

Ponadto 23 maja 2023 odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody i Wyróżnień Honorowych Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.

Kapituła postanowiła przyznać Nagrodę Honorową KIGM „Bursztynową Kaczkę” (za najbardziej spektakularne osiągnięcie w roku poprzedzającym, przyczyniające się do rozwoju gospodarki morskiej) oraz trzy wyróżnienia honorowe – dwa „Bursztynowe Jajka” (za znaczymy wkład w rozwój gospodarki morskiej) oraz „Bursztynowy Ster” – nagrodę dla osoby fizycznej za niekwestionowany wkład w rozwój gospodarki morskiej i organizacji morskiego samorządu gospodarczego.

Wyróżnienie honorowe „Bursztynowy Ster” otrzymał Krzysztof Urbaś, prezes ZMPSiŚ.

Za wieloletnią pracę na rzecz polskiej gospodarki morskiej, w szczególności za niekwestionowany wkład w rozwój polskiej branży portowej w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Świnoujściu. Ponad 20-letnie zaangażowanie w budowanie i działalność samorządu gospodarczego gospodarki morskiej, w tym m.in. udział w pracach Rady Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz Komisji Zwyczajów Portowych, gdzie przyczynił się do opracowania „Zbioru praktyk i zasad współpracy uczestników obrotu portowego”.

Źródło/fot.: ZMPSiŚ S.A

Zobacz podobne

Rozporządzenie wydłużające okres połowu szprota – w konsultacjach publicznych

BS

„Global Mercy” – Największy na świecie statek szpitalny pomyślnie zakończył próby morskie

AB

Marek Gróbarczyk: w tym tygodniu rozporządzenie o koncesjach offshore

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie