Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

Krzysztof Urbaś, prezes  ZMPSiŚ SA został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Energetyki.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska 23 maja br. Odznakę wręczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. 

Ponadto 23 maja 2023 odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody i Wyróżnień Honorowych Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.

Kapituła postanowiła przyznać Nagrodę Honorową KIGM „Bursztynową Kaczkę” (za najbardziej spektakularne osiągnięcie w roku poprzedzającym, przyczyniające się do rozwoju gospodarki morskiej) oraz trzy wyróżnienia honorowe – dwa „Bursztynowe Jajka” (za znaczymy wkład w rozwój gospodarki morskiej) oraz „Bursztynowy Ster” – nagrodę dla osoby fizycznej za niekwestionowany wkład w rozwój gospodarki morskiej i organizacji morskiego samorządu gospodarczego.

Wyróżnienie honorowe „Bursztynowy Ster” otrzymał Krzysztof Urbaś, prezes ZMPSiŚ.

Za wieloletnią pracę na rzecz polskiej gospodarki morskiej, w szczególności za niekwestionowany wkład w rozwój polskiej branży portowej w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Świnoujściu. Ponad 20-letnie zaangażowanie w budowanie i działalność samorządu gospodarczego gospodarki morskiej, w tym m.in. udział w pracach Rady Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz Komisji Zwyczajów Portowych, gdzie przyczynił się do opracowania „Zbioru praktyk i zasad współpracy uczestników obrotu portowego”.

Źródło/fot.: ZMPSiŚ S.A

Zobacz podobne

„Turecki Harpoon” strzela nad Morzem Czarnym

JJ

HNLMS Friesland w Gdyni

KM

Budowa drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Most w Nowakowie po próbach obciążeniowych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie