Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Rozbudowa terminalu zbożowego w toku!

HES Gdynia Bulk Terminal inwestuje w infrastrukturę do przeładunku zbóż. W dniu 18 maja przy nabrzeżu Śląskim w porcie Gdynia, HES Gdynia rozpoczęła budowę rozbudowy magazynu zboża.

Na lądzie rozpoczęto prace ziemne, a następnie nowy płaski magazyn zbożowy o pojemności magazynowej 64.000 ton wraz z systemem przenośników przesyłowych na trasach dostaw i rozładunku. 
W ramach projektu zostaną również zainstalowane nowe punkty załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych i wagonów silnikowych, w tym technologia rozładunku wagonów dolnych, ostatnio oczekiwana przez naszych klientów, wspierająca dekarbonizację jako ograniczenie dostaw zboża na drogach.
Rozbudowa ma zostać zakończona w IV kwartale 2024 roku.

Po zakończeniu budowy HES Gdynia będzie w stanie zaoferować wyższy poziom wydajności, jakości i możliwości, zapewniając bardzo potrzebną przestrzeń dla tak ograniczonego rynku dostaw, wspierając terminal jako wiarygodnego logistycznego partnera zbożowego, strategicznie pozycjonowanego dla dostaw krajowych i zagranicznych.

Terminal w Gdyni jest dobrze zlokalizowany, aby wspierać handel zbożem i paszami, a także import węgla, a także różnorodną gamę towarów masowych eksportowanych i importowanych do miejsc na całym świecie.

HES Gdynia jest obecnie wiodącym terminalem w zakresie importu pasz i eksportu zbóż, w pełni przystosowanym technologicznie do przeładunku ładunków masowych suchych i płynnych oraz obsługi statków typu Panamax. Terminal zlokalizowany jest w dogodnym położeniu przy głównym wejściu do Portu Gdynia, świadcząc usługi przeładunku statków 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu i obsługując ładunki na 4 nabrzeżach, których maksymalne zanurzenie wynosi 13 metrów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma osiągnęła stabilną pozycję na rynku usług portowych i obroty powyżej 6 mln ton rocznie. 

źródło/ fot.: Hes Gdynia Bulk Terminal Linkedin

Zobacz podobne

ORP GROM GINIE POD NARWIKIEM

PL

Inauguracja roku szkoleniowego jednostek 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

PL

Projekt: przyśpieszona realizacja inwestycji służących przeciwdziałaniu skutkom suszy

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie