Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Na Zatoce Gdańskiej zatonął jacht Tjorven. Uratowano czteroosobową załogę

W piątek rano służby SAR brały udział w poszukiwaniu załogi jachtu Tjorven, który zatonął na Zatoce Gdańskiej w okolicy ujścia Wisły. Służbom udało się uratować cztery osoby.

„W piątek ok. godz. 9.30 załoga jachtu Tjorven nadała droga radiową sygnał mayday, odebrała go stacja nabrzeża” – podał PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Rafał Goeck. Podkreślił, że „jedyne co udało się przekazać załodze przed zatonięciem jachtu, że są w rejonie ujścia Wisły i po tym komunikacie łączność z nimi się urwała” – relacjonował Goeck.

Po otrzymaniu sygnału na poszukiwania wyruszyły jednostki ze Świbna, Sztutowa oraz statek ratowniczy „Wiatr”. Na brzeg zostały skierowane lokalne straże pożarne. „Poszukiwania rozpoczęto w rejonie Świbna i Wyspy Sobieszewskiej” – mówił rzecznik SAR.

Podał, że w trakcie poszukiwań zgłosił się do służb obserwator z plaży, który zauważył wystrzelone czerwone race. „Po tej informacji udało się ustalić kierunek, w którym powinny iść poszukiwania zaginionych” – przekazał i dodał, że ratownicy odnaleźli jedną osobę w wodzie. „Ona przekazała nam informację, że wraz z nią na jachcie były jeszcze trzy inne osoby i one o własnych siłach dotarły na wypłycenie, na tak zwaną Mewią Łachę” – przekazał Goeck.

Dodał, że ratownicy SAR popłynęli na wypłycenie i znaleźli pozostałych trzech członków załogi. „Zostali oni przetransportowani śmigłowcami i przewiezieni karetkami do szpitali” – wyjaśnił.

Źródło/PAP/fot.pixabay.pl

Zobacz podobne

Polscy żeglarze na czele mistrzostw świata juniorów w klasie 49er

BS

Rekord pobity! Ponad 2,5 kilometrowa flaga spowiła plażę w Międzyzdrojach

KM

Manifest Lipcowy przełomem w polskiej historii masowców

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie