Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła 231 dostawa gazu

W weekend do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 231 dostawa LNG, jest to już 25 dostawa skroplonego gazu w bieżącym roku.

W 2023 roku Grupa ORLEN planuje utrzymać wysoką efektywność operacji LNG, dostosowując wolumen importu gazu drogą morską do zapotrzebowania odbiorców i sytuacji rynkowej. Podobnie jak w 2022 r. dominującym kierunkiem importu będzie USA,  co ma związek z realizacją dwóch umów długoterminowych z amerykańskimi firmami Chenierem i Venture Global, o łącznym docelowym wolumenie prawie 3 mln ton LNG rocznie.

W tym roku Terminal LNG ma w planie przyjąć rekordową ilość ponad 60. dostaw LNG. Będzie to możliwe dzięki kontynuowanej rozbudowie gazoportu.

Rozbudowa Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu stanowi element większego planu inwestycyjnego Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM, tzw. Bramy Północnej, w ramach której polski system gazowy ma zostać przygotowany do odwrócenia kierunku zasilania z relacji wschód-zachód na kierunek północny.

Źródło: Gaz-System

Zobacz podobne

Port Kołobrzeg otrzyma dofinansowanie na przebudowę nabrzeża Barkowskiego

BS

Rumunia/ Rząd wyraża zaniepokojenie oznakami, że Ukraina pogłębia kanał Bystre

BS

GAZ-SYSTEM sfinansuje bezpłatny transport do plaży podczas długiego weekendu czerwcowego w Świnoujściu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie