Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła 231 dostawa gazu

W weekend do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 231 dostawa LNG, jest to już 25 dostawa skroplonego gazu w bieżącym roku.

W 2023 roku Grupa ORLEN planuje utrzymać wysoką efektywność operacji LNG, dostosowując wolumen importu gazu drogą morską do zapotrzebowania odbiorców i sytuacji rynkowej. Podobnie jak w 2022 r. dominującym kierunkiem importu będzie USA,  co ma związek z realizacją dwóch umów długoterminowych z amerykańskimi firmami Chenierem i Venture Global, o łącznym docelowym wolumenie prawie 3 mln ton LNG rocznie.

W tym roku Terminal LNG ma w planie przyjąć rekordową ilość ponad 60. dostaw LNG. Będzie to możliwe dzięki kontynuowanej rozbudowie gazoportu.

Rozbudowa Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu stanowi element większego planu inwestycyjnego Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM, tzw. Bramy Północnej, w ramach której polski system gazowy ma zostać przygotowany do odwrócenia kierunku zasilania z relacji wschód-zachód na kierunek północny.

Źródło: Gaz-System

Zobacz podobne

Amerykański okręt oddał strzały ostrzegawcze w Cieśnienie Ormuz

AB

Śmięcka i Brysna, nowe wyspy na Zalewie Szczecińskim – Rozmowa z Wojciechem Zdanowiczem, dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie

Autor

PERN i WOT z porozumieniem ws. wzmacniania bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie