Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Wody Polskie. Kolejne inwestycje oddane

Kolejne inwestycje na terenie, którym opiekuje się RZGW w Białymstoku zostały oddane.

Wodniacy otrzymują do użytku wyremontowany Kanał Łuczański łączący jeziora Niegocin i Kisajno. To trzeci pod względem długości (2130 m) kanał mazurski.

Koszt remontu Kanału Łuczańskiego to ponad 69 mln. zł. Prace realizowano w partnerstwie z beneficjentem projektu Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – Stowarzyszenie, przy wsparciu Fundusze Europejskie.

Gotowe są jazy narwiańskie w Babinie i Rzędzianach! Wyremontowaliśmy je w ramach rozwoju retencji korytowej na Podlasiu.

Jazy piętrzą wodę w dolinie rzeki Narew na potrzeby Narwiańskiego Parku Narodowego oraz wspierają rolnictwo w okresie wegetacji, m.in. poprzez wpływ na sieć rowów melioracyjnych pomiędzy miejscowościami Rzędziany i Babino. Remont obu jazów kosztował ponad 9 mln zł.

Zakończono wart ponad 5 mln zł remont jazu w Augustowie.

Jaz piętrzy wodę na potrzeby Kanału Augustowskiego i reguluje dopływ z jeziora Necko do jeziora Sajno. Optymalne zarządzanie wodą pozwala chronić mieszkańców miasta i okolic przed podtopieniami.

Źródło Wody Polskie

Zobacz podobne

Oceany mogą gromadzić 20 proc. węgla więcej, niż szacowano

AB

Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku szansą na transformację energetyczną w Polsce 

KM

W orientarium w Łodzi zarybiany jest basen dla rekinów

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie