Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

GIOŚ: do 9 lutego br. potrwają konsultacje oceny stanu wód morskich Bałtyku

Do 9 lutego br. potrwają konsultacje oceny stanu środowiska wód morskich Bałtyku – poinformował Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Konsultacje dotyczą dwóch dokumentów, kluczowych w planowaniu działań na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu środowiska Bałtyku – dodano.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) poinformował, że przygotował, wymaganą co 6 lat, ocenę stanu środowiska wód morskich. Przypomniał, że konsultacje społeczne trwające w dniach 20 stycznia do 9 lutego br., dotyczą „Projektu drugiej aktualizacji wstępnej oceny stanu środowiska wód morskich” oraz „Projektu drugiej aktualizacji zestawu właściwości typowych dla dobrego stanu środowiska wód morskich”.

„Aktualny stan wiedzy na temat stanu środowiska wód morskich prezentowany w konsultowanych dokumentach jest kluczowym elementem w planowaniu działań na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu środowiska Morza Bałtyckiego” – zaznaczył GIOŚ.

Podkreślił, że Morze Bałtyckie stanowi „unikalny ekosystem i jest dobrem ogólnym, nadrzędnym, niepodlegającym podziałom i granicom administracyjnym”.

„Dlatego tak ważne jest dbanie o stan tego ekosystemu i jego systematyczne monitorowanie oraz pozyskiwanie nowej wiedzy dotyczącej jego stanu” – zaznaczono.

Źródło PAP fot. Pixabay

Zobacz podobne

Tor wodny Szczecin-Świnoujście oficjalnie pogłębiony

KM

Umowa w ramach projektu poprawy infrastruktury w małych portach podpisana!

Autor

GK PGNiG zwiększy pojemność magazynów gazu o 800 mln metrów sześciennych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie