Polski Portal Morski
Aktualności Extra Porty Stocznie Ważne

Statek pożarniczy Strażak-28 z tytułem Best Large FiFi Boat

Statek pożarniczy Strażak-28, zbudowany dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście otrzymał tytuł Best Large FiFi Boat w rankingu 2023 Workboat World Best australijskiego wydawnictwa Baird Maritime. To jedno z najbardziej znanych na świecie, szczególnie w obszarze statków roboczych, fachowych wydawnictw morskich z siedzibą w Melbourne i filią wydawniczą w Hong-Kongu, do którego należą między innymi portale BairdMaritime.com i WorkBoatWorld.com.

Co roku Australijczycy dokonują przeglądu najciekawszych konstrukcji okrętowych, spośród których wybierają te najbardziej znaczące. W 2023 roku Baird Maritime opublikował opisy ponad 400 nowych statków, przekazanych przez stocznie na świecie, uwypuklając ich cechy pod względem projektu, wykorzystania materiałów, metod konstrukcyjnych, wyposażenia, zastosowanych innowacji, a nawet stylizacji.

Bezpieczeństwo i ekonomia są oczywiste, ale równie ważne są także takie czynniki jak zrównoważony rozwój, ochrona środowiska, możliwość recyklingu, niezawodność, jakość wykonania, komfort, użyteczność, łatwość obsługi i koszty konserwacji.

Strażaka-28, posiadającego klasę lodową, doceniono za projekt (w tym zwrotność i manewrowość), uniwersalność i wyposażenie w nowoczesne systemy, umożliwiające pełnienie różnorodnych funkcji, takich jak holowanie (uciąg na palu 45 ton), ochrona przeciwpożarowa podczas przeładunku towarów i transportu materiałów niebezpiecznych przez zbiornikowce przewożące łatwopalne gazy i ciecze (jak LNG), likwidowanie rozlewów olejowych, operacje SAR i inne zastosowania jednostki roboczej.

Strażak-28 to kolejny już statek ze stoczni Remontowa Shipbuilding, po jednostkach zbudowanych tu dla polskich Urzędów Morskich, wyróżniony przez australijskie wydawnictwo tytułem World’s Best Workboat.

Źródło, fot. Remontowa Shipbuilding

Zobacz podobne

Budowa marynarki handlowej w II RP

AB

ORP „Kormoran” wpłynął do Gdańskiej Stoczni „Remontowa”

AB

Oskary Ratownictwa SAFE WATER ANGEL 2024 przyznane

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie