Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Stocznie

PGZ Stocznia Wojenna nawiązuje współpracę z firmą Revobeam

PGZ Stocznia Wojenna nawiązała współpracę z firmą Revobeam, która specjalizuje się w komunikacji bezprzewodowej okrętów i jednostek bezzałogowych.

Firma jest laureatem programu Strefa Akceleracji, realizowanego wspólnie z Gdański Park Naukowo-Technologiczny, w ramach którego zaproponowała wykorzystanie innowacyjnej anteny rekonfigurowalnej elektronicznie do niezawodnej komunikacji dla okrętów oraz dla współpracujących z nim jednostek bezzałogowych (zarówno latających jak i pływających), w tym autonomicznych jednostek pływających typu USV. Technologia wdrażana przez REVOBEAM jest odporna na interferencje i radiowe ataki typu zagłuszeniowego. Co więcej jako jedyna firma w Polsce zakwalifikowali się do akceleratora NATO DIANA!


„Wierzymy, że współpraca ze startupami i otwarcie się na nowe kierunki pozwolą nam wzmacniać naszą konkurencyjność. Jesteśmy dumni, że budując kulturę innowacyjności w naszej Stoczni stajemy się częścią ekosystemu rozwoju innowacji” – napisała Stocznia Wojenna na swoim profilu na portalu Linkedin.

Źródło PGZ Stocznia Wojenna

Zobacz podobne

Ukraina: Rozpoczął się eksport zboża przez porty rzeczne na Dunaju

KM

ORP Błyskawica w obronie konwoju SC-94

BS

Nowe urządzenia w Porcie Gdańsk to mniej zanieczyszczeń

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie