Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra

Nowe jachty zasilą flotę Jacht Klubu Politechniki Morskiej w Szczecinie

Nadir i Zenit – nowe Omegi w barwach Politechniki Morskiej w Szczecinie zostały ochrzczone w sobotę w Centrum Żeglarskim.

Nowe jachty zasilą flotę Jacht Klubu Politechniki Morskiej w Szczecinie. Uroczystość chrztu jednostek uświetniła oficjalne podniesienie bandery i start sezonu żeglarskiego w Centrum Żeglarskim w Szczecinie, w sobotę 11 maja.

– Jest dziś z nami wyjątkowy gość – Politechnika Morska w Szczecinie, z nowymi pięknymi jachtami – zaznaczyła Magdalena Piasecka-Górny, wicedyrektor CŻ. – Ciesyzmy się, że jesteście z nami nie tylko dziś, dziękujemy za owocną współpracę na co dzień – dodała.

Matką chrzestną Nadira została prorektor ds. kształcenia PM, Agnieszka Deja, Zenita swoją opieką objęła kpt. ż.w. Barbara Kwiecińska. – Żeglujcie bezpiecznie – życzyły swoim nowym podopiecznym.

– Naszej młodzieży dziękuję za zaangażowanie i życzę sukcesów – mówił JM Rektor Wojciech Ślączka. – Podziękowania należą się również sponsorom: Żegludze Polskiej PP, Polskiej Żegludze Morskiej SA. Przy tej okazji wspomnę także, że obok nowych jachtów stoją omegi, które przed kilkoma sezonami odnowiliśmy przy wsparciu trzeciego sponsora, naszych przyjaciół z Unibaltic Ltd., którym także dziękujemy za owocną współpracę – podkreślał rektor.

Nowe łodzie natychmiast przeszły także chrzest bojowy – na wodzie, w rozgrywanych bezpośrednio po uroczystośći regatach – Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Żeglarstwie w klasie Omega. W zawodach udział wzięły zespoły z Politechniki Morskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W klasyfikacji regatowej reprezentacje PM zajęły dwa pierwsze miejsca, trzecia lokata przypadła zespołowi z PUM. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i stopy wody pod kilem!

Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Żeglarstwie w klasie Omega, 11 maja 2024 r.:

1 miejsce – Aleksandra Szymanek, Jakub Gos i Kacper Olszański – reprezentacja Jacht Klubu Politechnika Morska w Szczecinie,

2 miejsce – Maksym Remez, Zuzanna Raff i Sviatoslav Mukhopad – reprezentacja Jacht Klubu Politechniki Morskiej w Szczecinie,

3 miejsce – Bartosz Tysiewicz, Adrian Bielas i Hubert Tomasiewicz – reprezentacja Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Źródło Politechnika Morska

Zobacz podobne

Udane regaty Gdynia Sailing Days

BS

Jako pierwszy na świecie chce przepłynąć Bałtyk wpław

BS

Będzie można łatwiej dojechać do Port Swinoujście

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie