Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Młode foki wracają na wolność

Młode foki wracają na wolność – pierwsi podopieczni Ośrodka Rehabilitacji Fok Stacji Morskiej im. profesora Skóry w Helu zostali wypuszczeni do Bałtyku. W tym roku do szpitala trafiło już trzydziestu czterech foczych pacjentów. Pacjentów, którzy potrzebują także Państwa pomocy. Stacja zbiera środki na rozbudowę ośrodka.

Przeżyjmy to jeszcze raz… szczęśliwe, najedzone i pełne sił, których nabierały od marca, to wtedy trafiły do jedynego w Polsce Ośrodka Rehabilitacji w Helu. Moment, gdy wracają do domu cieszy ich opiekunów najbardziej. Obecnie w Ośrodku Rehabilitacji Fok Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry do zdrowia powraca 21 fok. To miejsce, w którym pracownicy wolontariusze opiekunowie mają ręce pełne pracy… a właściwie fok. Do nich należy prowadzenie treningów medycznych, podawanie leków, czy przygotowanie posiłków z tym nie należy zwlekać… głodna foka brzmi jak płaczące dziecko.

Pacjentów cały czas przybywa i foczy szpital potrzebuje rozbudowy To dlatego ośrodek prosi o wsparcie. trwa zbiórka na izolatkę, w której zwierzęta przygotowują się do samodzielnego życia. A my przypominamy, że trwa okres, w którym zwierzęta możemy spotkać na plażach. cześć z nich odpoczywa, niektóre potrzebują pomocy. Stad apel by nie zakłócać ich spokoju. W Stacji Morskiej w Helu działa całodobowy telefon: 601 889 940, pod który należy zadzwonić, gdy zauważymy na plaży ranną fokę, można też powiadomić Błękitny Patrol WWF.

Źródło: TVP3 Gdańsk Fot.: 123rf.com

Zobacz podobne

Pierwszy egzamin żeglarski za nami

BS

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich ze Świnoujścia na Darze Młodzieży

AB

Strażnicy sprawdzali jakość powietrza w okolicy Portu Północnego – znamy już ich wyniki

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie