Polski Portal Morski
Aktualności Inne Żegluga

Fairplay Towage Group składa zamówienie na dwa dodatkowe holowniki typu Damen ASD

Fairplay Towage Group, jeden z wiodących dostawców usług holowniczych w Europie, złożył zamówienie w stoczni Damen Shipyards na dostawę dwóch kolejnych holowników. Jeden z nich to holownik typu ASD Tug 2813, a drugi to holownik wyposażony w napędy azymutalne na rufie i o sile uciągu na palu wynoszącej 60 ton. Ten drugi będzie wyposażony w wyciągarkę rufową do holowania morskiego. Holownik typu ASD Tug 2813 charakteryzuje się imponującą siłą uciągu na palu przekraczającą 80 ton i będzie przeznaczony do pomocy portowej. Obie jednostki będą wyposażone w zewnętrzne systemy przeciwpożarowe FiFi, co pozwoli na szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych.

Są to najnowsze jednostki zamówione przez Fairplay od Damen, po tym jak holownik ASD Tug 2813 został dostarczony pod koniec 2023 roku. Fairplay nieustannie rozszerza i odnawia swoją flotę, a gdy najnowsze dwa holowniki zostaną dostarczone pod koniec tego roku, łączna liczba jednostek Damen we flocie wzrośnie do trzynastu.

„Ten kontrakt jest wyjątkowy dla Damen” – mówi Joschka Böddeling, menedżer sprzedaży w Damen. „Bardzo cenimy sobie głęboką relację, którą zbudowaliśmy z Fairplay na przestrzeni ostatnich lat. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że ten ważny klient ponownie zwrócił się do nas ze swoimi najnowszymi wymaganiami i że, mimo silnej konkurencji, udało nam się przekonać ich o zaletach naszej propozycji.”

Arkadiusz Ryz, dyrektor działu offshore w Fairplay Towage, skomentował podpisanie kontraktów na budowę statków: „Rozważając nasze plany zakupowe, poszukiwaliśmy nowoczesnych projektów holowników o wyjątkowych możliwościach klasy lodowej, aby wzmocnić i odmłodzić naszą flotę. Dokładnie to znaleźliśmy w propozycji Damen. Jeden z holowników będzie wyposażony w wyciągarkę rufową, co pozwoli nam oferować szeroki wachlarz usług. Wypełni on lukę w naszej flocie pomiędzy holownikami portowymi, takimi jak Damen RSD Tug 2513, a naszym Damen Shoalbuster 2711 Fairplay-37. Zauważyliśmy również, że nasi klienci coraz częściej wymagają wysokiej siły uciągu na palu, dlatego dodajemy do naszej floty kolejny nowy holownik o sile uciągu na palu przekraczającej 80 ton w postaci Damen ASD Tug 2813.”

Fairplay rozumie potrzebę poprawy zrównoważonego rozwoju swoich operacji i dlatego grupa zdecydowała się na dobrowolne zainwestowanie w systemy oczyszczania spalin dla obu jednostek, aby zapewnić zgodność z normą IMO Tier III. Dalsze korzyści dla środowiska zostaną osiągnięte poprzez redukcję i optymalizację zużycia dzięki nowym holownikom, gdy starsze jednostki zostaną wycofane.

źródło/fot: Damen

Zobacz podobne

Intermodalny terminal promowy w Świnoujściu praktycznie gotowy!

PL

Kołobrzeski port bazą serwisową morskich farm wiatrowych. Podpisano list intencyjny

PL

Rosja: Alarmowe przywracanie do służby starych okrętów

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie