Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Polska Morska TV Porty Ważne

PGE Baltica. Jednostka Geoquip Elena wyruszyła na ekspedycję z Portu Gdańsk

Ruszyły przygotowania do budowy infrastruktury energetycznej na Bałtyku w ramach projektu morskiej elektrowni wiatrowej Baltica 1. W przyszłości wyprodukuje 900 megawatogodzin czystej energii pochodzącej z wiatru.

Realizuje je PGE Baltica, spółka z Grupy PGE. Blisko 80 km od polskiego wybrzeża, na wysokości Łeby trwają prace geotechniczne mające na celu rozpoznanie struktury dna na obszarze planowanej elektrowni wiatrowej.

Wstępna kampania geotechniczna ruszyła pod koniec kwietnia. Głównym celem ekspedycji jest przeprowadzenie wierceń i sondowań w systemie CPTU. Polega to na powolnym wciskaniu stożka w dno morskie, co umożliwia badania różnych właściwości gruntu. W przyszłych latach planowane są szczegółowe kampanie geotechniczne i geofizyczne, które mają na celu ostateczne zaprojektowanie infrastruktury na obszarze morskiej farmy wiatrowej.

Jednostka Geoquip Elena wyruszyła na ekspedycję z Portu Gdańsk.

Mat. filmowy PGE Baltica

Źródło Port Gdańsk fot. PGE Baltica

Zobacz podobne

Wycieczkowiec „Le Bellot” zainaugurował sezon turystyczny w Porcie Gdańsk

AB

Obchody 83. rocznicy zakończenia bohaterskiej obrony Helu

BS

Zobaczcie jak wyglądają prace pogłębieniowe w Porcie Gdynia

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie