Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne

Międzynarodowy Dzień Kobiet w Gospodarce Morskiej

18 maja obchodziliśmy International Day for Women in Maritime – święto ustanowione przez International Maritime Organization – IMO. Organizacja chce w ten sposób uhonorować kobiety, które wnoszą wkład w przyszłość branży morskiej oraz promować zatrudnienie i równe traktowanie kobiet w pracy w sektorze morskim.

Jak na zamówienie kilka dni wcześniej udało się ponownie sprowadzić do centrum Gdańska s/y „MAZUREK” – jacht pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła świat .

Ostatnie miesiące „MAZUREK” spędził w stoczni, gdzie m.in. otrzymał nowy silnik. Wymieniono również uszczelnienie okuć i przekładkę pokładu oraz zakonserwowano nawodną i podwodną część kadłuba. Remont został sfinansowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Nowe szaty jachtu kpt. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz już możecie podziwiać w gdańskiej marinie przy ul Szafarnia, na przykład po drodze do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Źródło, fot. NMM w Gdańsku

Zobacz podobne

Ruszyły prace dotyczące przebudowy systemu umocnień brzegowych w Mielnie

JJ

Twierdza odzyska barokowy hełm

KM

PGE wybuduje jeden z największych bateryjnych magazynów energii w Europie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie