Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Nowy zarząd i jego pomysł na wyjście z kryzysu stoczni Wulkan

Branża offshore to recepta nowego zarządu szczecińskiej stoczni Wulkan na wyjście z kryzysu finansowego.

Spółka, na przestrzeni ostatnich ośmiu lat, poniosła ponad 100 milionów strat – wynika z przeprowadzonego audytu.

Trudna sytuacja finansowa już dzisiaj rzutuje na funkcjonowanie spółki. Patrząc w przyszłość rysują nam się dwa kierunki – mówi nowy prezes zarządu Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” Radosław Kowalczyk. – Pierwszy, tradycyjny, oparty o produkcję konstrukcji stoczniowych. Drugi kierunek, prężnie rozwijający się w Europie, rynek offshore. W głównej mierze morskich elektrowni wiatrowych, ale też wszystkiego, co jest związane z tym rynkiem. Chcemy otworzyć możliwości współpracy z firmami prywatnymi, które już się zagnieździły na tym rynku, chcemy stworzyć na terenie centrum offshore, bo mówimy też o części produkcyjnej, projektowej, serwisowej.

Przed nami ciężka praca – podkreśla wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. – Mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy w stanie powiedzieć opinii publicznej, że nowy zarząd i fachowcy byli w stanie obronić tę sytuację i wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji, natomiast przed nami bardzo ciężki bój o to, aby uzyskać pozytywne efekty.

Nowy zarząd nie planuje zwolnień pracowników. Obecnie Wulkan zatrudnia około 300 osób.

Źródło: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Tunel pod Świną. Maszyna TBM jest coraz bliżej wyspy Wolin

AB

Jak postępuje budowa biorafinerii w Trzebini ?

BS

Historyczna susza. Kolejki statków czekających na przepłynięcie przez Kanał Panamski rosną na potęgę.

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie