Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Zanieczyszczenie Odry w Szczecinie. Plama substancji ropopochodnej

Plama substancji ropopochodnej na Odrze przy Bulwarze Elbląskim w Szczecinie wzbudziła niepokój mieszkańców, którzy zawiadomili służby. Zgłoszenie od WOPR-u otrzymał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie. Wyciek zabezpieczyła straż pożarna, a próbki substancji zostały wysłane do badań.

– Okazało się, że w tym miejscu prowadzone są prace rozbiórkowe. Koparka uszkodziła jedną z beczek, która znajdowała się na tym terenie i substancja ropopochodna przedostała się do rzeki. My swoje czynności przeprowadziliśmy, pobraliśmy materiał, który został przesłany do badań, a straż pożarna zabezpieczyła ten wyciek i zebrała go, żeby nie unosił się na powierzchni wody. My prowadzimy nasze czynności, kontrole, żeby sprawdzić, w jaki sposób ta beczka znalazła się na tym terenie, kto jest jej właścicielem, dlaczego znajdowała się w niej ta substancja i jak ona przedostała do Odry, bo w tym miejscu znaleźć się nie powinna – przekazał rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie Michał Ruczyński.

źródło: TVP3 Szczecin

Zobacz podobne

Port Gdańsk na EKF: eksport polskiej żywności systematycznie rośnie

JJ

Pierwsze pozwolenia dla offshore na Bałtyku

BS

Kolejny rok zysków PGZ Stoczni Wojennej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie